Panevėžio miesto valdžia pasiryžusi pažaboti „Cido“ arenos koncesininkų apetitą

2007 metais pradėta statyti, 108 milijonus litų kainavusi ir iki 7 tūkstančių žiūrovų talpinanti Panevėžio universali sporto arena „Cido“ laukia naujų šeimininkų. Mat liepos mėnesį baigiasi su bendrove „Panevėžio arena“ sudaryta koncesijos sutartis, pagal kurią per penkiolika metų Panevėžio miesto savivaldybė buvo įsipareigojusi sumokėti 30,9 mln. litų arba beveik po 600 tūkst. eurų per metus.

Prieš pandemiją, tai yra 2019 metais „Cido“arenos veiklos galimybių studiją atlikusi ir penkerių metų laikotarpį bei prognozes įvertinusi įmonė „Peritus partners“, konstatavo, kad Panevėžio arenos išlaikymas kainuoja brangiau nei kitų analogiškų sporto bazių Lietuvoje eksploatacija, nes joje dar yra ir dviračių trekas, tačiau buvo patvirtinta, kad savivaldybė koncesininkams gerokai permoka. „Peritus partners“ atstovas Liudas Prūsaitis nurodė, jog realiai „Cido“ arenos, nes iš koncesininko nereikalaujama didelių investicijų, išlaikymas kainuoja maždaug 158 tūkst. eurų per metus.

Remiantis galimybių studijos rengėjų išvadomis išeitų, kad Panevėžio miesto savivaldybė mokėjo net 3,7 karto brangiau ir per penkiolika metų galėjo permokėti daugiau kaip 6,5 mln. eurų. Tiesa, Panevėžio miesto politikai ne kartą siekė peržiūrėti koncesijos sutartį, tačiau jai pavyko išsiderėti tik keletą nemokamų renginių, tačiau sulygtų finansinių įsipareigojimų, kai miesto meru buvo Vitas Matuzas, sumažinti nepavyko.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus patvirtino, kad koncesininkai yra informuoti, kad dabartinėmis sąlygomis su jais nauja penkerių metų sutartis nebebus sudaroma, tačiau jie apie kokias nors nuolaidas bent kol kas nekalba, o pateikti siūlymai savivaldybės netenkina. Anot J.Leipaus jau vasarį vyksiančiame tarybos posėdyje politikai turės apsispręsti ir pasirinkti, kas „Cido“ areną valdys artimiausius penkerius metus.

Miesto plėtros skyriaus vedėjo žodžiais, dabar tarybai rengiami dokumentai ir yra svarstomi trys „Cido“ arenos valdymo variantai. Pirmasis – sudaryti savivaldybei gerokai palankesnę koncesijos sutartį, antrasis – areną išnuomoti, bet tada nuomininkui tektų už savivaldybės kultūros renginius, sportininkų ugdymą mokėti nuomą komercinėmis kainomis, trečiasis – „Cido“ areną valdyti patikėti kuriai nors savivaldybės įstaigai, kaip „Bendruomenių rūmai“ ar Kūno kultūros ir sporto centras. Nors J.Leipus prioriteto neskyrė nė vienam variantui, tačiau panašu, kad palankiausias būtų arenos perėjimas savivaldybės administravimo sferon, nes joje vyksta sporto ir kultūros renginiai, o tai yra savivaldybės vykdomos funkcijos.

Prakalbus apie galimą daugiau kaip pusseptinto milijono eurų permoką koncesininkams, J.Leipus pareiškė, jog vienareikšmiškai taip teigti negalima, nes buvo nagrinėtas tik penkerių metų laikotarpis, o kitu laikotarpiu galėjo būti įvairiausių niuansų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: