Panevėžio miesto valdžia plonina miestiečių pinigines

Panevėžio miesto taryba, nusprendusi gerais 40 procentų didinti mokesčius už paviršinio vandens tvarkymą, kurį opozicijos atstovai praminė „lietaus mokesčiu“ ir priminė pasaką apie Čipoliną, kai tironas apmokestino kritulius, gerokai kilstelėjo ir atliekų surinkimo, išvežimo ir tvarkymo mokesčių kartelę. Nors oficialiai skelbiama, kad šiukšlių mokestis didinamas apie 20 procentų, opozicijos atstovai paskaičiavo, kad daugiabutininkams jie didėja 40, o privatininkams – 53 procentais.

Sprendimo projektą pristatęs Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus akcentavo, kad kainas kelti verčia pasikeitęs Atliekų tvarkymo įstatymas, išaugęs sąvartyno „vartų mokestis“, didėjantys atlyginimai bei išaugusios kuro kainos. Anot jo, pasikeitus atliekų tvarkymo metodikai verslo subjektams pastovioji dalis nustatoma nebe pagal turimo nekilnojamojo turto plotą, o pagal registruotus nekilnojamojo turto vienetus. Už nekilnojamojo turto vienetą juridiniai asmenys mokės 5 eurų pastoviąją dalį.

J.Leipaus teigimu, gyventojams pastovioji atliekų tvarkymo kainos dalis yra mažinama. Daugiabutininkai vietoje 1,64 euro mokės 1,61 euro, o privatininkai – vietoje 2,47 euro mokės 2,41 euro per mėnesį. Tačiau gerokai kyla šiukšlių mokesčio kintamoji dalis. Daugiabutininkams (kiekvienam gyventojui) ji auga nuo 1,38 iki 1,94 euro, o privačių namų gyventojams nuo 1,06 iki 1,62 euro per mėnesį.

Opozicijos atstovai stebėjosi, kad mažėjant gyventojų, didėjant atliekų rūšiavimo mastams (surinktos antrinės žaliavos, kaip žinia perdirbamos), tekstilės atliekas surenkant nemokamai ir surenkant mažiau šiukšlių, mokesčiai vis tiek auga kaip ant mielių. Tiesa, verslo atstovai miesto taryboje teigė, jog pagaliau ateita į sveiką protą juridiniams asmenims mokesčius nustatant ne pagal nekilnojamojo turto plotą, o pagal jo objektų skaičių.

Amžinas valdančiųjų kritikas buvęs parlamentaras Povilas Urbšys teigė, jog šiukšlių mokesčio didinimas primena žmonių apiplėšinėjimą, jų piniginių ploninimą, tačiau nesprendžiamos esančios problemos. Jis ragino atsisakyti kolūkinio principo ir leisti pačioms bendrijoms sudaryti sutartis su atliekų tvarkytojas.

Atsakydamas į pastarąją repliką meras Rytis Mykolas Račkauskas patarė buvusiam bendražygiui pačiam nebesivadovauti praeities kanonais, nes dabar sutartys sudaromos su kiekvienu savininku.

Nepaisant opozicijos kritikos nauji atliekų tvarkymo mokesčiai valdančiųjų balsais buvo patvirtinti ir įsigalios nuo gruodžio pradžios.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: