Panevėžio miesto vicemeras V.Jakštas: „Per didelės pašalpos ir per ilgai mokamos“

Trečiadienį laikinai Panevėžio miesto mero pareigas einantis miesto vicemeras Valdemaras Jakštas susitiko su Panevėžio užimtumo tarnybos (buvusios Darbo biržos) vadove Audrone Biguziene ir aptarė užimtumo situaciją mieste bei lankstesnes ir aktyvesnes bendradarbiavimo tarp abiejų struktūrų galimybes.

Paklausta apie susitikimą ir kas jame buvo sprendžiama, ponia A.Biguzienė į didesnes diskusijas nesileido ir patarė to teirautis pas susitikimą inicijavusio V.Jakšto bei patarė kokių nors detalių teirautis Užimtumo tarnybos komunikacijos skyriuje.

Nepaisant išankstinės nuostatos A.Biguzienė atsakė, kad šiuo metu Panevėžyje registruota 5080 bedarbių, o nedarbo lygis siekia 10,1 procento. Tuo tarpu metų pradžioje nedarbo lygis siekė 16,8 procento.

A.Biguzienės teigimu, dabar Panevėžio rajone registruota 2470 bedarbių, o nedarbo lygis siekia 11,3 procento.

Panevėžio miesto vicemeras V.Jakštas sakė norėjęs tampresnių ir glaudesnių ryšių su Užimtumo tarnyba, kad į miestą ateinančioms verslo įmonėms būtų paruošiami jiems reikalingi specialistai. Anot jo, dabar gi įvairių specialybių darbininkai rengiami chaotiškai, o norima, kad jie būtų rengiami pagal poreikį.

V.Jakštas pasidžiaugė, kad nedarbo lygis per pandemiją Panevėžyje sumažėjo 7,1 procento ir per tą laiką buvo įdarbinta daugiau kaip 5 tūkstančiai žmonių. Tačiau vicemeras pabrėžė, kad Panevėžyje registruota šiek tiek daugiau kaip 5,3 tūkstančiai bedarbių, o jų laukia 7860 laisvų darbo vietų. V.Jakštas akcentavo, kad susiklosto paradoksali situacija, nes laisvų darbo vietų yra daugiau negu bedarbių.

„Per didelės pašalpos ir per ilgai jos mokamos. Dabar gi bedarbiai atsisako bet kokio siūlomo darbo. Pritarčiau siūlymui, jei ieškantysis darbo tris kartus dėl neaiškių priežasčių atsisako darbo, nutraukti jam išmokos mokėjimą“,- sakė V. Jakštas, paklaustas kaip įmanoma išspręsti nedarbo ir įsidarbinimo problemą.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: