Bendruomenės naujienosReporteris

Panevėžio „Minties“ gimnazijoje šurmuliavo respublikinis “Spelling Bee“ konkursas

“Spelling Bee‘‘ – tai angliškų žodžių tarimo paraidžiui konkursas. Šis konkursas pirmą kartą buvo organizuotas dar 1925 metais JAV, o dabar jis vyksta daugelyje pasaulio šalių. Konkursas turi tam tikras taisykles: kiekvienas dalyvis gauna savo eilės numerį, jis sako paraidžiui žodį pagal savo eilės numerį. Konkurso vedėjas pasako žodį, dalyvis jį pakartoja, tuomet pasako žodį paraidžiui ir vėl pakartoja tą patį žodį. Jeigu suklysta, tai iš karto baigia dalyvavimą konkurse. Prieš du metus pirmą kartą Lietuvoje šis konkursas organizuotas Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje ir buvo skirtas Vilniaus regiono mokyklų mokiniams, nuo praeitų metų, antrus metus iš eilės, vyksta  jau net keturiuose regionuose: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio. Konkursas organizuojamas etapais: mokyklinis, regioninis ir respublikinis. Renginį organizuoja JAV-LT Alumni Asociacija kartu su JAV ambasada Lietuvoje, kuri taip pat ir finansuoja konkursą.

2019 metų gegužės 8 dieną Panevėžio „Minties“ gimnazijoje jau antrą kartą vyko respublikinio “Spelling Bee“ konkurso regioninis etapas ir šurmuliavo 17 moksleivių iš 8 Panevėžio apskrities mokyklų: Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos, Panevėžio „Minties“ gimnazijos, Panevėžio rajono Velžio gimnazijos, Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos, Panevėžio Mykolo Karkos progimnazijos, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos, Panevėžio Rožyno progimnazijos ir Panevėžio „Vilties“ progimnazijos, kuriuos svetingai priėmė ir pasveikino Panevėžio „Minties“ gimnazijos direktorius Egidijus Samas ir pavaduotoja ugdymui Vilma Rimvydienė. Dainomis mus džiugino gimnazijos merginų choras, vadovaujamas muzikos mokytojos Eglės Šarauskienės.

Gimnazijoje lankėsi, sveikino dalyvius ir komisijoje dalyvavo JAV Ambasados diplomatas Mr. Andres A. Barcenas, Inga Sidrys, Amerikos Ambasados viešųjų ryšių specialistė, atsakinga už Alumnų koordinavimą bei  Jelena Grigorjeva, JAV-LT Alumni Asociacijos Vice Prezidentė ir Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė, kuri yra visų regionų konkurso koordinatorė bei pradininkė. Džiaugiuosi, kad man taip pat teko garbė šį konkursą organizuoti ir teisėjauti Panevėžio regione.

Noriu padėkoti visiems Panevėžio miesto ir rajono mokyklų mokytojams (Rasai Stakienei , Jolantai Švegždienei,  Laimai Juodgudytei, Agnei Kirkilienei, Andriui Rusakevičiui, Vilmai Liulevičienei, Aušrai Venckūnienei, Audronei Lukauskienei, Ramūnei Žiūkienei, Linai Padelevičienei, Irinai Dementjevai, Joanai Jablonskytei, Vaidai Ledzinskienei ir Olgai Daugenei), kad leidosi kartu su manimi į avantiūrą ir puikiai paruošė mokinius konkursui. Taigi, kaip ir kiekviename konkurse yra nugalėtojai, taip ir šį kartą turime laimėtojus.

Sveikinimai nugalėtojams 5-7 klasių grupėje:

I vieta – Aistis Gvazdauskas (7 klasė), Panevėžio “Vilties” progimnazija (Mokytoja Jolanta Švegždienė)

II vieta – Rokas Kaunietis (7 klasė), Panevėžio rajono Velžio gimnazija (Mokytoja Rasa Stakienė)
III vieta – Deimantė Juknevičiūtė (7 klasė), Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla (Mokytoja Agnė Kirkilienė)

Sveikinimai nugalėtojams 8-9 klasių grupėje:

I vieta -Beatričė Navikaitė (8 klasė), Panevėžio rajono Velžio gimnazija (Mokytoja Rasa Stakienė)

II vieta Titas Pėža (8 klasė), Panevėžio „Vilties“ progimnazija (Mokytoja Vilma Liulevičienė)
III vieta Kristupas Kondratavičius (9 klasė), Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazija (Mokytoja Olga Daugene)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close