Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio moksleiviai iš arčiau supažindinami su inžinerijos mokslais

Panevėžyje itin populiarus išskirtines galimybes susipažinti su technologijomis suteikiantis modernus robotikos centras „RoboLabas“ ir regioninis atviros prieigos STEAM centras. Moderniai įrengtose laboratorijose dirbanti specialistų komanda leidžia moksleiviams pamatyti, kad mokytis net ir sunkiausių dalykų gali būti labai smagu.

„Ir „RoboLabas“, ir STEAM centras Panevėžiui labai svarbūs, įstaigos padeda įgyvendinti miesto pasirinktos „Pramonės 4.0“ strategijos nuostatas. Vaikai nuo pat mažų dienų gali save išbandyti ir atrasti tiksliųjų ar gamtos mokslų srityje, pamatyti kokia gali būti įdomi, pilna atradimų inžinerija. Džiaugiamės, kad prie „Pramonė 4.0“ strategijos įgyvendinimo prisideda ir verslas. Panevėžyje veikianti estų kapitalo įmonė „Harju Elekter“ įsteigė akademiją, kurioje su inžineriniu darbu susipažįsta ne tik įmonės darbuotojai, bet ir moksleiviai“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro fizikos ir inžinerijos krypties būrelis kiekvieną paskutinio mėnesio pirmadienį vyks į įmonės „Harju Elekter“ patalpose esančią Mokymų akademiją. Čia vyks vaikams įdomūs praktiniai užsiėmimai. 5-8 klasių mokiniams skirtame būrelyje „Idėjų fabrikas“ bus atskleidžiamos fizikinių reiškinių paslaptys, mokymų metu patobulinami turimi prietaisai, o gal net sukuriami nauji, išmokstama kurti naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis. Būrelio metu planuojama supažindinti ir paaiškinti skirtingų elektros įrenginių veikimą, parodyti kaip galima nesunkiai sulituoti mobiliojo telefono kroviklį ir praktiškai suprasti, kas yra amperas, voltas ar išsiaiškinti, kodėl reikia žinoti fizikinį Omo dėsnį.

Taip siekiama sudominti miesto moksleivius rinktis inžinerinę sritį, sužadinti jų smalsumą, kremtant tiksliuosius mokslus.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: