Panevėžio moksleiviai – patvirtino pusės darbo metų veiklos ataskaitas

Kovo 13-ąją dieną, Panevėžio miesto savivaldybėje, vyko Lietuvos moksleivių sąjungos tradicinis renginys – Pavasario mokinių savivaldų forumas, kurį organizavo Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centras.

Mokinių savivaldų forumo metu vyko Vadovų Klubas bei Ataskaitinis mokinių savivaldų forumo posėdis, kurio metu Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro Pirmininkas T.Bilevičius bei Ryšių su Visuomene koordinatorė G.Iliakytė teikė savo pusmečio darbo ataskaitas, Panevėžio regiono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių savivaldų atstovams bei kuratoriams.

Mokinių savivaldų forumo pradžioje neapseita be sveikinimo kalbų – moksleivius pasveikino į Panevėžio mokinių savivaldų forumą atvykę naujai išrinktas Panevėžio miesto tarybos narys Daumantas Simėnas bei Lietuvos moksleivių sąjungos Biuro atstovė Akvilė Burneikaitė. Po įžanginės bei sveikinimo kalbų, vyko jau 6-ąjį kartą Panevėžyje organizuojamas Vadovų klubas, kurio metu moksleiviai aptarė regioniniu bei Respublikiniu mastu iškeltus klausimus. Vienas svarbiausių Panevėžio „Aušros“ pagrindinės mokyklos mokinių savivaldos atstovės Dovilės Lukšytės iškeltų klausimų – ar progimnazijų mokiniai nėra per jauni mokinių prezidento rinkimams. Moksleiviai ne tik aktyviai diskutavo šia tema, bet ir dalinosi savo patirtimi. Panevėžio miesto „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos mokinių prezidentas Paulius Liberis, paklaustas, apie mokykloje vestus Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro mokinių savivaldos mokymus džiaugėsi, kad po mokymų, mokinių savivaldų nariai atsakingiau žiūri į savivaldos
veiklą bei mokinių savivalda funkcionuoja produktyviau. Kol moksleiviai aktyviai diskutavo Vadovu klube, naujai išrinktas Panevėžio miesto tarybos narys Daumantas Simėnas kartu su mokinių savivaldų kuratoriais diskutavo, kokia mokinių savivaldos rolė yra formuojant jaunimo politiką mieste.

Po trumpos pertraukos, buvo pradėta svarbiausia Pavasario mokinių savivaldų forumo dalis – Ataskaitinis mokinių savivaldų posėdis, kurio metu Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas Tomas Bilevičius bei Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro Ryšių su Visuomene koordinatorė Goda Iliakytė teikė savo pusės darbo metų ataskaitas Panevėžio regiono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių savivaldų atstovams. Mokinių savivaldų atstovams neturėjus priekaištų pateiktoms ataskaitoms, Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro Biuro narių ataskaitos buvo patvirtintos. Na, o po ataskaitinės dalies ir pietų pertraukos, moksleivių laukė lektorės Skirmantės Danylienės paruoštas pristatymas apie Jaunimo darbo centrą ir jo veiklą Panevėžyje bei darbo galimybes nepilnamečiams. Pristatymo metu buvo atliekama ir praktinė užduotis – užduoties metu mokiniai galėjo geriau pažinti save, savo būsimos karjeros, tam tikroje srityje, galimybes. Po išties moksleiviams aktualaus pristatymo, moksleiviai dirbo darbo grupėje, kurią vedė Lietuvos moksleivių sąjungos Biuro atstovė Akvilė Burneikaitė. Darbo grupės metu, atliekant praktines užduotis, moksleiviai aiškinosi, ar yra jaunimo atstovų savivaldybėje, kur ir kaip kreiptis kilus didesnėms problemoms mokykloje bei kaip jas efektyviai išspręsti. Na, o renginio pabaigoje, Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų centro atstovė Dovilė Lukšytė moksleiviams pristatė naują, Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio padalinio radijo laidą „Jaunos AUSYS“, kurios galite klausytis radijo stoties „PULSAS“ radijo bangomis, kiekvieną šeštadienį, 11:00 val.

Moksleiviai džiaugėsi Pavasario mokinių savivaldų forume ne tik detaliai pristatyta Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro veikla, bet ir gavę progą pasikelti savo kompetenciją, pažinti save, daugiau sužinoti apie jaunimo politiką. Žinoma, Pavasario mokinių savivaldų forumo metu moksleiviams buvo puiki proga susipažinti ir su kitų Panevėžio regiono mokyklų mokinių savivaldų atstovais.

„Lygiai prieš 120 dienų, būtent toje pačioje salėje mes rinkomės į 2-ąjį Vadovų klubą ir sprendėme klausimus aktualius jums – regiono moksleivių atstovams, šiandien mes esame čia, ir jau pusė metų kaip veikiame. Tikiuosi, kad dar po 120 dienų, uždarydami mūsų darbo sezoną, mes ir vėl susitiksime šioje salėje ir galėsime pasidžiaugti pasiektomis aukščiausiomis pasiekiamomis viršūnėmis. Linkiu visada domėtis, augti ir nesustoti – tam ribų nėra!“ – Pavasario mokinių savivaldų forumą savo kalba uždarė LMS Panevėžio padalinio pirmininkas T.Bilevičius.

Nuotraukose renginio akimirkos.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: