AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Panevėžio moksleiviams – Jurgio Didžiulio karjeros pamokos

Tam, kad būtumei sėkmingas verslininkas, atsakingas savo srities profesionalas, svarbu suprasti, kas tu esi, kur yra tavo stiprybės ir silpnybės, koks yra tavo vaidmuo ir vieta rinkoje.

Balandžio 17 dieną Panevėžyje, Kultūros centre „Panevėžio bendruomenių rūmai“, vyks „Youth Empowered“ renginys, skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams – jie kviečiami klausytis pranešimų ir kartu diskutuoti apie savęs pažinimą, rinkos dėsnius, verslų kūrimą, karjeros pasirinkimus.

Žinomas atlikėjas, verslininkas, socialinių iniciatyvų autorius Jurgis Didžiulis mokiniams praves interaktyvų seminarą apie minkštųjų įgūdžių ir visuomeniškumo svarbą šiandieninėje visuomenėje, rinkos pagrindus, savęs pažinimą ir ateities krypties pasirinkimus.

„Tikiu, kad visi žmonės gali pasiekti savo svajonių, realizuoti save. Bet tam, kad tai pasiektų, reikia turėti atitinkamų įgūdžių. Dažnas jaunas žmogus nežino, kaip to pasiekti. Kas jis bebūtų – muzikantas, stalius, tapytojas ar verslininkas – kad būtum sėkmingas, neužtenka vien idėjos. Reikia mokėti save parduoti. Aš jaučiu pareigą šviesti šiuos jaunus žmones, kad jiems labiau sektųsi. Ne kas jie praturtėtų, o kad save realizuotų. Jei tu nevaldai rinkos. Ji valdo tave“, – sakė J. Didžiulis.

Antroje renginio dalyje 10 verslo praktikų atvyks pasidalinti savo karjeros pasirinkimu versle, kaip ir kodėl pasirinko būtent tokią profesiją. Jauni žmonės galės užduoti jiems rūpimus klausimus.

Pasak su „Junior Achievement Lietuva“ vadovės Andželikos Rusteikienės, labai svarbu, kad mokiniai iš arti pamatytų, kaip kuriamas verslas, suprastų, kaip dirbti komandoje, ką reiškia verslininkui atsistoti stende ir pardavinėti savo idėjas, užtikrinti kapitalą, klientų srautą.

„Į seminarus kviečiame įvairių verslo sričių praktikus – komunikacijos specialistus, teisininkus, finansininkus, įvairių įmonių vadovus. Mokiniai gali tiesiogiai užduoti jiems klausimus – išgirsti, kaip tie žmonės pasiekė savo karjeros aukštumų. Labai džiaugiamės savo partneryste su „Coca-Cola HBC Lietuva“, kurie suteikia galimybę iš arti susipažinti su įvairiais profesionalais.

Mokykla yra ta aikštelė, kurioje jie gali klysti ir ruoštis realiam verslui, karjerai. Ir tos klaidos beveik nieko nekainuoja, įgyta patirtis gali būti nepaprastai svarbi vėliau kuriant realų verslą. Kol tavęs neįmeta į tam tikrą aplinką, tol nematai, ką tu gali ir ką gali pasiekti. Mažuose miesteliuose, mažoje bendruomenėje nebūtinai sutiksi žmonių, kurie tave įkvepia, skatina, yra tau pavyzdys. Dirbdami su „Youth Empowered“ programa norime parodyti jauniems žmonėms tą dar neatrastą kelią ir naujas galimybes“, – sakė A. Rusteikienė.

„Youth Empowered“ – tai tarptautinė programa, kuri jau sėkmingai veikia Italijoje, Graikijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Baltijos bei dar 23-ose šalyse. Lietuvoje ją įgyvendina trys nevyriausybinio, verslo ir valstybės sektorių organziacijos: „Junior Achievement Lietuva“, „Coca-Cola HBC Lietuva“ bei šiemet prie jos programos prisijungianti „Versli Lietuva“. Ši edukacinė programa skatina jaunimo verslumą per savęs pažinimą ir, sekant Lietuvos startuolių pavyzdžiais, taip prisidedant prie jaunimo nedarbo mažinimo. Lietuvoje programos seminarai jau vyko Varėnoje, Vilniuje ir Kaune.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.