Panevėžio mokslininkai bendradarbiaus su danais – kartu įgyvendins dirbtinio intelekto ir robotikos projektus

Gegužės 13–15 d. Panevėžyje viešėjo Šiaurės Danijos universitetinio koledžo delegacija. Vizito tikslas – aptarti bendradarbiavimo galimybes su Mechatronikos centro mokslininkų komanda.

Svečiai iš Danijos – dr. Mehmedas Sertugas Basaras ir Jensas Henrikas Nielsenas – savo institucijoje atsakingi už automatizavimo, energetikos ir aplinkosaugos programų tyrimus. Į Panevėžį jie atvyko pagal „Erasmus+“ programą, skatinančią tarptautinį mokslo institucijų bendradarbiavimą.

Panevėžiečiai su jau susitarė dėl dviejų konkrečių projektų – dirbtinio intelekto pagrindu veikiančios energijos taupymo sistemos vystymo ir žemės ūkio roboto kūrimo. Dabar partneriai ketina kartu pildyti projektų finansavimo paraiškas ir teikti tarptautiniams žaliosios energetikos vystymą skatinantiems fondams.

„Pirmojo projekto pradžią jau turime – algoritmą šilumos energijai taupyti pradėjome kurti dar pernai. Šildymo sezoną jis išbandytas Panevėžio kolegijoje ir „Minties“ gimnazijoje. Tuo tarpu antrasis projektas yra danų ir brazilų iniciatyva, į kurią įsitraukiame mes ir KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, – sako Mechatronikos centro direktorius Donatas Pelenis. – Vizito metu aptartos ir projektų idėjos debesų kompiuterijos, mašininio mokymosi, nulinės klaidos gamybos srityse, tačiau kol kas tai lieka ateities planai“.

Danai išsamiai supažindinti su miesto mokslo ir technologijų infrastruktūra. Aprodyta Mechatronikos centro mikro- ir nanotechnologijų laboratorija, Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto robotikos laboratorija, kolegija, Profesinio rengimo centras, neseniai duris atvėręs didžiausias Lietuvoje robotikos varžybų centras „RoboLabas“. Svečiams pristatyta „Industry 4 Panevėžys“ iniciatyva, išmaniuosius šildytuvus gaminanti įmonė „Adax“, unikalias elektrotechnines sistemas laivams ir pramonei kuriantis „Rifas“.

Daugiau inovacijų naujienų – https://industry4panevezys.lt/

Monika Miniotaitė

„Kurk Lietuvai“ projektų vadovė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: