Panevėžio mokyklose vyksta e-NMPP testavimai

Lapkričio 10-20 d. 5 ir I gimnazijos (9) klasių mokiniai dalyvauja elektroniniame nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime e-NMPP. Šiais metais jie bus vykdomi tik elektroniniu būdu. e-NMPP paskirtis – pradėti perėjimą prie elektroninio NMPP vykdymo ir suteikti švietimo dalyviams grįžtamojo ryšio informacijos apie penktokų bei I gimnazijos (9) klasės mokymosi rezultatus. Ši informacija reikalinga priimant sprendimus, kaip toliau galėtų būti tobulinamas mokymas ir mokymasis mokinio, mokytojo, klasės, mokyklos, savivaldybės bei nacionaliniu lygmenimis.

Šio rudens nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai skirsis nuo ankstesniųjų metų. Pirmiausia jie vyks ne 4 ir 8 klasėse, kaip buvo įprasta, bet 5 ir I gimnazijos (9) klasėse ir ne pavasarį, o rudenį. Tai labai svarbi prielaida šiuos pasiekimų patikrinimus ir jų rezultatus naudoti kaip informaciją, skirtą mokinių įsivertinimui. Taip pat svarbu pažymėti, kad kiekvienos klasės kiekvienam testuojamam mokomajam dalykui yra skirta visa darbo diena (nuo 8.45 val. iki 15 val.) pagal mokykloms iš anksto skelbiamą tvarkaraštį. Testo trukmė 5 klasių mokiniams 45 min., o I gimnazijos (9) klasės mokiniams 60 min. Atsižvelgiant į tai, kad mokiniai atliks testus labai skirtingomis sąlygomis, mokykloms pateiktos tik trumpos savo mokinių rezultatų ataskaitos, kuriose jų rezultatai nebus lyginami su vidutiniais rezultatais šalyje ar savivaldybėje.

Lapkričio 10–20 dienomis dalyvauti testavime yra užregistruota daugiau kaip 1 500 tūkst. 5 ir I gimnazijos (9) klasių Panevėžio miesto mokinių. Penktokai galės atlikti skaitymo, matematikos, pasaulio pažinimo, pirmokai gimnazistai – skaitymo, matematikos, integruoto socialinių mokslų ir integruoto gamtos mokslų testus. Testą sudaro užduotys, kurios yra vertinamos automatiškai. Kiekvienas mokinys, baigęs testą per jam skirtą laiką, kompiuterio ekrane matys, kiek surinko taškų. Mokykloms pateiktos vykdymo rekomendacijos, išsiųsti mokinių prisijungimo duomenys prie elektroninės testavimo aplinkos. Norint sudaryti sąlygas testavime dalyvauti visiems norintiems atitinkamų klasių mokiniams, šis testavimas kiekvienai amžiaus grupei (klasei) bus organizuojamas kelias dienas keliais testavimo srautais. Mokykla priima sprendimą, kuriuo konkrečios dienos laiku mokiniai atliks testą. Testavimas gali būti organizuojamas nuotoliniu arba įprastu būdu, užtikrinant saugų atstumo laikymąsi, patalpų dezinfekavimą, srautų reguliavimą, veido apsaugos priemonių dėvėjimą.

Parengė Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: