
Panevėžio mokyklose vyksta pasiruošimas mokymui nuotoliniu būdu
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, rengdamasi galimam nuotoliniam mokymui, išsiuntė nurodymus šalies švietimo įstaigoms. Jos turi užtikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu.
Pati ministerija padės mokykloms sukurdama skaitmeninio mokymo bazę su mokymosi aplinkomis, metodine medžiaga, mokymo priemonėmis ir kita mokykloms svarbia informacija.
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Dainius Šipelis AINA portalui sakė, kad visos mokyklos yra gavusios Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymą ir ruošiasi nuotoliniam mokymui.
„Pasiruošimas vyksta pilnu tempu. Mokyklos turi išsiaiškinti ar visi mokiniai turi prieinamumą prie interneto, ar turi ryšio priemones, kad galėtų pilnavertiškai dalyvauti nuotoliniame švietimo procese. Mokytojai atitinkamai turi pasirūpinti metodine medžiaga. Manau, kad Panevėžyje 99 proc. mokinių turės namuose būtinąsias priemones sėkmingam nuotoliniam mokymuisi“, – sakė D. Šipelis.

Mokyklos kruopščiai rengiasi nuotoliniam mokymo procesui
Panevėžio 5-osios gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė teigia, kad pasirengti nuotoliam mokymui laiko pakaks.
„Pasirengti mokymo procesui dar turime vieną savaitę. Su darbo grupe aiškinamės, kokias galimybes ir priemones mokytis nuotoliniu būdu turi mūsų mokiniai: telefoną, planšetę, nešiojamą ar stacionarų kompiuterį. Esant būtinybei galėsime paskolinti savo mokyklos kompiuterius“, – sako direktorė.

Didelių problemų, pasak direktorės, neturėtų kilti, nes gimnazijoje mokosi jau vyresnio amžiaus moksleiviai, kasdieniame gyvenime besinaudojantys šiuolaikinėmis technologijomis.
Kaip atrodys pats mokymo procesas direktorė sako dar nežinanti, nes pagal reikalavimus mokiniai prie kompiuterio gali būti ne ilgiau 3 valandų per dieną, tad tiki, kad ištisinio bendravimo internete tikrai nebus.
„Visi mokiniai vienu metu jungsis prie mokytojo dėstomų dalykų, o atsiskaitymui bendraus kiekvienas atskirai suderintu laiku“, – sako D. Dapšauskienė.
Mokymasis nuotoliniu būdu sporto gimnazijoje
Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė tikina, kad nuotoliniam mokymosi procesui intensyviai rengiasi administracija, mokytojai, treneriai, pagalbos mokiniui specialistai. Mokyklos administracija parengė pasirengimo nuotoliniam mokymuisi planą, kurio griežtai laikomasi.
„Apklausėme pedagogus, visus mokinius ar jų tėvelius, kokias jie turi sąlygas dirbti namuose, ar turi kompiuterį, interneto ryšį, kameras, mikrofonus ir t.t. Kas neturi, ieškome galimybių padėti apsirūpinti kompiuteriais. Labai svarbu, kad visi namuose turėtų interneto ryšį. Sporto gimnazijai sudėtingiau nuotolinio mokymo įdiegimas, nes didžioji dalis gimnazijos mokinių ne Panevėžio miesto, o iš įvairių Lietuvos vietovių“, – sako J. Pauliukienė.
Direktorės pavedimu mokytojai ir treneriai pasijungė prie virtualios mokymo aplinkos Moodle ir užsiregistravo į organizuojamus nuotolinius kursus, kuriuose moko, kaip prisijungti prie Moodle aplinkos, kaip parengti ir įkelti į aplinką medžiagą, kokie reikalavimai mokymo medžiagai ir t.t. Praėjusią savaitę mokytojai rengė mokomąją medžiagą, pratybų ir atsiskaitymo užduotis, kurios bus įkeliamos pagal sutartą tvarkaraštį į Moodle aplinką nuo kovo 30 d. J. Pauliukienė patikino, kad mokytojai rimtai ir intensyviai ruošiasi nuotolinio mokymo pamokoms, konsultacijoms.
„Mokinių atostogų metu mūsų gimnazijos mokytojai dirba daug: nuotolinių kursų metu mokosi dirbti nuotoliniu mokymo būdu, konsultuojasi, rengia mokomąją medžiagą, klasių vadovai bendrauja su mokiniais, jų tėvais dėl pasikeitusio mokymosi būdo. Tikiu, kad būsime pasirengę naujam iššūkiui, kurį padiktavo susidariusios aplinkybės“, – sako J. Pauliukienė.

Sporto gimnazijos treneriai irgi dirbs nuotoliniu būdu. Jie taip pat mokosi dirbti Moodle aplinkoje ir vesti nuotolines treniruotes, pavyzdžiui: pateikti mokiniams rašytinius nurodymus, ką ir kaip taisyklingai savarankiškos treniruotės metu jie turi atlikti, kaip treneriui pateikti grįžtamąjį ryšį, kaip „Messenger“ programėlės pagalba sujungus į vieną grupę savo sportininkus, vesti lauke nuotolinę treniruotę tiesiogiai. Manoma, kad tokiu būdu treniruočių metu visi mokiniai galės tiesiogiai bendrauti, atlikti pratimus, klausti trenerio ir gauti paaiškinimus. Bus ne tik dirbama su bendruoju fiziniu pasirengimu, bet ir su sporto šakos programos turiniu, taktika, psichologiniu pasirengimu, sportininko elgsenos modeliavimu varžybų metu ir kt.
„Sutarsime su pedagogais laiką, kada jie turi sukelti dienos nuotolinio mokymo pamokų, treniruočių turinį, kada pedagogai konsultuos Moodle ar kitose aplinkose mokinius ir pan. Mes taip įsivaizduojame būsimą nuotolinio mokymo procesą, o kaip bus realiai, pamatysime netrukus proceso eigoje ir, jei reiks, jį koreguosime“, – sako Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė.
Nuotoliniu būdu mokysis ir pradinukai
Panevėžio pradinės mokyklos direktorė Kristina Žaltauskienė tikino, kad mokyklai tai tikras iššūkis ir naujovė.
„Mūsų mokytojos jau išbando programas su kuriomis teks dirbti, o klasių vadovai renka informaciją apie mokinių galimybes ir turimas reikiamas priemones. Matome, kad atsiras tokių vaikų, kurie neturės būtinų mokymosi priemonių nuotoliniam mokymuisi. Dar yra neaiškumų, bet tikimės per savaitę visas problemas išspręsti“, – sako mokyklos direktorė.
Nuotoliniam mokymui pasirengusios ir Panevėžio rajono švietimo įstaigos
Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus Aukštaitijos naujienų portalui AINA teigė, kad kaip tik dabar konferenciniu ryšiu ir diskutuoja su švietimo specialistais bei mokyklų vadovais.
„Iš esmės esame pasiruošę nuotoliniam mokymui. Žinoma, iššūkis bus mokytojams, nes mokinių lygiai skirtingi, bet principai iš esmės yra aiškūs. Kas neturi kompiuterių, tiems pristatysime iš mokyklų IT klasių, o jei bus poreikis atvešime užduotis vaikams į namus ir panašiai. Labai noriai mums ruošiasi talkinti ir bendruomenės, pasiryžusios paskolinti kompiuterių, tad tikimės, kad viskas pavyks“, – sakė K. Rimkus.

Pasak skyriaus vedėjo kai kurios mokyklos jau išbandė sistemas ir jiems pavyko. „Techninių priemonių nepritrūks, svarbu, kad mokiniai turėtų motyvacijos jomis naudotis“, – sakė K. Rimkus.
Ministerija pirks kompiuterius
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketina nupirkti arba išnuomoti 35 tūkstančius kompiuterių. Taip pat prašo visų, galinčių kompiuterius padovanoti ar paskolinti mokykloms. Ministerijos duomenimis Lietuvoje kas dešimtas mokinys yra iš socialiai remtinos šeimos, iš viso per 30 tūkst. vaikų. Nupirkti kompiuteriai būtų padalyti savivaldybėms pagal jos teritorijoje gyvenančių mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių, kad visiems mokiniams būtų užtikrintas nuotolinio mokymo prieinamumas.
Mokymosi trukmė
Tiek specialistai, tiek pedagogai prognozuoja, kad nuotolinio mokymosi procesas tikrai truks iki gegužės 1-osios, o blogiausiu atveju ir visus mokslo metus teks užbaigti nuotoliniu būdu. Tik juos neramina abiturientų egzaminų laikymo klausimai, į kuriuos kol kas atsakymų niekas neturi.

Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!