Panevėžio motociklų sporto entuziastai toliau lieka pavainikių vietoje

Daugiau kaip keturiasdešimt metų Panevėžyje J.Janonio gatvėje prie Nevėžio upės maždaug 8 hektarų teritorijoje veikia motokroso trasa. Sovietmečiu ja naudojosi tuometinė DOSAAF (Savanoriška draugija armijai, aviacijai ir laivynui remti) draugija, o 1992 metais įsikūrus Panevėžio miesto motociklų klubui „Sema” trasa tapo jo narių bei kitų ekstremalaus sporto entuziastų treniruočių ir varžybų baze. Tačiau nepaisant praėjusių trisdešimties metų klubas negali teritorijos net išsinuomoti ir yra tapęs savotišku valdininkų įkaitu ir net treniruotes ar varžybas jis priverstas derinti su miesto savivaldybe.

Sporto entuziastas, Panevėžio miesto tarybos Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Rimantas Narkūnas teigia, kad tik pernai buvo suformuotas ir patvirtintas motokroso trasos teritorijos sklypas, tačiau ekstremalai jo negali išsinuomoti, todėl negali pritraukti rėmėjų ir investicijų, dalyvauti projektuose, pretenduoti į kitokią paramą.

Motociklų klubo „Sema” vadovas Almantas Stepukas patvirtino, jog per trisdešimt metų ekstremalams nepavyko teritorijos ne tik perimti savo žinion, bet ir jos išsinuomoti, nes dėl nuolat besikeičiančių įstatymų savivaldybei neva yra surištos rankos, nebent ji taptų klubo dalininke.

„Visos valdžios ragino daryti, tvarkyti ir neva visa kita bus sutvarkyta, tačiau niekas nepasikeitė. Pagal sutartis įrengėme apšvietimą, nutiesėme vandentiekį ir nuotėkų tinklus, sumontavome laistymo sistemą, tačiau besikeičiant įstatymams toliau liekame pašalaičiais ir veiklą galime vykdyti tik pagal ponų leidimus. Apie dalyvavimą kokiuose nors projektuose negali būti nė kalbos”,- sakė A.Stepukas.

Anot jo, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras leidžia naudotis trasa, tačiau treniruočių ir varžybų grafikus privalu derinti su Kultūros ir meno skyriaus renginių organizavimo komisija.

A.Stepuko žodžiais, įskaitant aukšto sportinio meistriškumo sportininkus klubas vienija apie 30 motociklininkų, bet pridėjus kartingų, bagių, keturračių entuziastus galima priskaičiuoti, jog trasa naudojasi apie šimtą ekstremalų.

Pasiteiravus, kodėl savivaldybė taip nusisuko nuo motokrosininkų, savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis nevyniodamas žodžių į vatą nurodė, jog kuo nors padėti ekstremalams neleidžia Nacionalinė žemės tarnyba, nes pagal galiojančią tvarką žemė gali būti išnuomojama tik statinių valdytojams, tačiau klubas šioje teritorijoje jokių pastatų neturi.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: