Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Panevėžio muziejuje paskaita apie mįslingą Juozo Miltinio bendražygį

Kovo 18 d., penktadienį, 16 val. Panevėžio kraštotyros muziejuje menotyrininkės doc. dr. Raimondos Bitinaitės-Širvinskienės paskaita „Dailininkas Liudas Vilimas – mįslingas Juozo Miltinio bendražygis“.

Dailininko Liudo Vilimo misija Panevėžio dramos teatre yra reikšminga, bet kartu ir mįslinga. Modernus, spalvingo prancūziško art deco stiliaus menininkas atvyko į Panevėžį 1940 metais kartu su novatorišku režisieriumi Juozu Miltiniu ir tapo šio miesto naujojo teatro įkūrėju, pirmuoju šio teatro direktoriumi, pirmojo spektaklio N. Pogodino „Sidabrinis slėnis“ dailininku, svarbiausiu Juozo Miltinio sumanymų bendraautoriumi. Bet šio kūrėjo karjera tuo ir baigėsi Panevėžio dramos teatre.

Kas slepiasi po šia paslaptinga asmenybe ir paaiškės pažinties su Jungtinėse Amerikos Valstijose pagarsėjusio dailininko Liudo Vilimo istorija metu.

Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė tyrinėja teatro dailę, apsigynė menotyros disertaciją Lietuvos scenografijos tema, yra Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Kūrybinių medijų instituto docentė, laikinai einanti direktorės pareigas. Lietuvos teatro dailės tema yra parengusi knygas: „Feliksas Navickas. Scenografija“ (Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2002), „Liudas Truikys. Scenos alchemikas“ (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, 2004), „Ten, kur viskas daug labiau. Lietuvos teatro dailės žodynas“ (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2013), „Juozas Palaima. Realybės horizontai“ (Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2016).

Paskaita „Dailininkas Liudas Vilimas – mįslingas Juozo Miltinio bendražygis“ yra vienas iš programos „Panevėžys vienija ir taškas“ renginių.

Vyr.muziejininkė – atstovė informacijai
Raimonda Gvozdienė
Panevėžio kraštotyros muziejus


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button