G. Kartano nuotr.

Panevėžio muzikiniame teatre vyko paramos Ukrainai koncertas

Muzikinis teatras šį pavasarį užmezgė draugystę su Panevėžio miesto partnerio Ukrainoje Vinycios teatru, todėl šiandien, įprasminant šią gražią draugystę, teatre vyko paramos koncertas „Muzikos tiltai: Lietuva–Ukraina“.

„Vasario 24 d. pradėjusi karą Rusija tikėjosi pavergti Ukrainą, suskaldyti Vakarus ir iš pačių užvirto pragaro greitai išeiti nugalėtojais. Tačiau jau tada Rusija karą pralaimėjo. Laimėjo pasaulis, pagaliau nusimetęs rožinius akinius ir supratęs kraugeriškus Rusijos planus. Laimėjo tikslas padėti ir iš jo kilusios iniciatyvos, apjungusios žmones visame pasaulyje. Šiandien čia matome, kad laimėjo bendrystė. Ji tapo dar stipresnė ir įvairiapusiškesnė. Šiandienos koncertas, tai dviejų miestų partnerių – Vinycios ir Panevėžio – teatrų bendradarbiavimo rezultatas. Jų dėka mes galime ne tik mėgautis nuostabiu koncertu, tačiau ir prisidėti, kad visiškas ir neginčijamas Ukrainos laimėjimas karo fronte mus nudžiugintų greičiau. Gerbiamieji, paremkite broliškos Ukrainos kariuomenę. Slava Ukraini!“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Ukrainai atstovavo Vinycios akademinio M. K. Sadovskio muzikos ir dramos teatro solistai Volodymyras Kholkinas, Svitlana Basovska ir Olha Buha, Lietuvai – Panevėžio muzikinio teatro solistas Ramūnas Urbietis ir Laima Česlauskaitė. Scenoje pasirodė teatro choras ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“, skambėjo Ukrainos ir Lietuvos kompozitorių operų arijos, romansai, liaudies bei patriotinės dainos.

„Pavasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, užsimezgė bendrystė su Panevėžio miesto partnerio Vinycios teatru. Teatro orkestras rengė programą su žymiausius Lietuvos tenorus vienijančiu „Tenoriados“ projektu, o kolegos Vinycios teatro scenoje statė konstrukcijas priešo tankams atremti. Tuomet visas už koncerto bilietus gautas lėšas atlikėjų ir teatro iniciatyva skyrėme kolegoms Ukrainoje“, – apie draugystės pradžią pasakojo teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Šios dienos koncerto metu surinkti pinigai bus skirti Ukrainos kariuomenei.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: