Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ šventė jubiliejų

Penktadienį buvo minimas Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestro „Garsas“ 60-asis jubiliejus. Kolektyvas įspūdingą šešiasdešimties metų sukaktį mini drauge su dideliu bičiulių ir sveikintojų būriu iš visos Lietuvos.

„Džiaugiuosi šiandien galėdamas sveikinti legendinį miesto orkestrą. Jau 60 metų „Garsas“ yra neatsiejama Panevėžio tapatybės dalis. Ne vieną dešimtmetį svarbiausi miesto renginiai neįsivaizduojami be stipraus muzikinio Jūsų indėlio. Linkiu orkestrui ir kiekvienam asmeniškai kuo didžiausios sėkmės. Linkiu, kad jūsų dovanojamas džiaugsmas ir nuotaika grįžtų nuoširdžiomis klausytojų šypsenomis bei ovacijomis“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Orkestrinės pučiamųjų instrumentų muzikos kultūra Panevėžyje pradėjo skleistis XX a. antrajame ir trečiajame dešimtmečiuose. Solidžiausias kolektyvas įkurtas 1920 metais, tai buvo nepriklausomos Lietuvos kariuomenės Ketvirtojo pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko, dislokuoto Pajuostėje, orkestras. Jo kapelmeisteriu iki 1933 m. dirbo Ignas Domarkas – kunigaikščio B. Oginskio muzikos mokyklos Rietave auklėtinis. 1933 m. vadovavimą orkestrui perėmė Igno Domarko sūnus Aleksandras. Panevėžiečiai pasakoja, kad kariai, lydimi orkestro, iš Pajuostės kiekvieną sekmadienį žygiuodavo į pamaldas Švč. Trejybės bažnyčioje, esančioje miesto centre. Orkestras koncertuodavo ne tik Panevėžyje, bet ir Rokiškyje, Kupiškyje, Palangos poilsiautojams.

1962 m. Panevėžyje atkuriamas profesionalus pučiamųjų instrumentų orkestras, jo vadovu tampa tas pats Aleksandras Domarkas, tarpukariu vadovavęs pėstininkų pulko orkestrui. „Garso“ vardu orkestras vadinamas nuo 1973-iųjų.

Pastaruosius šešis dešimtmečius orkestrui vadovavo Leonas Trasykis, Tautvydas Karkauskas, Genadijus Afanasjevas, Gediminas Lelys, Remigijus Vilys, Vidmantas Tamoliūnas, Laimutis Raziūnas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę atsirado galimybių dalyvauti tarptautiniuose renginiuose. Viename jų – festivalyje „Europaradas 97“ Prancūzijoje – orkestras pelnė „Grand Prix“.

Nuo 2017 metų „Garsas“ yra Panevėžio muzikinio teatro kolektyvas. Orkestras groja šventėse, dalyvauja festivaliuose, vykdo edukacines veiklas, rengia įvairių stilių muzikines programas, pasirodo su vokalistais Monika Linkyte, Edgaru Davidovičiumi, Laima Česlauskaite, Mindaugu Rojumi, multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu, trimitininkų choru. Bendradarbiaujant su jaunais kompozitoriais ir aranžuočių autoriais paruoštos unikalios koncertinės programos „Concert Boom“, „Roko legendos“, „Gyvybė ratu“, „Laisvė šaukia“ ir kitos. Stilingas orkestro repertuaras skamba scenose, parkuose, dainų švenčių estradose, bažnyčiose ir aikštėse.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: