Gintaro Lukoševičiasu nuotr.

Panevėžio muzikinio teatro scenoje „Strazdas – žalias paukštis“ išskleidė sparnus

Panevėžio muzikinio teatro scenoje, stebint pilnai žiūrovų salei, po beveik 40 metų pertraukos atgimė Broniaus Kutavičiaus opera-poema „Strazdas – žalias paukštis“ ir ji pirmą kartą nuskambėjo gyvai. Sudėtingam pastatymui buvo suburta muzikos profesionalų komanda: operos-poemos muzikos vadovas ir dirigentas, LMTA doktorantas Imantas Jonas Šimkus, pagrindinį – Moters-paukštės – vaidmenį sukūrė „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Gunta Gelgotė ir solistė Salomėja Petronytė, Vyro-paukščio – baritonas Raimundas Juzuitis. Kaip ir pirmą kartą, kūrinį režisavo Jonas Vaitkus. Mistišką, net ritualinę atmosferą premjeroje itin sustiprino Ingos Fontez-Sakurako choregrafija, Arvydo Gudo scenografija ir dizainerės Kristinos Kruopienytės kostiumai.

Žymus lietuvių teatro ir kino režisierius, teatro pedagogas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, operos-poemos „Strazdas – žalias paukštis“ režisierius J. Vaitkus sakė: „Man pačiam, kaip kūrėjui, buvo labai svarbu ir smalsu išvysti trečiąjį „Strazdo – žalio paukščio“ variantą. Šis pastatymas išskirtinis tuo, kad viskas skambėjo gyvai, o tai atlikėjams sukėlė iššūkių, jiems reikėjo ir dainuoti, ir judėti. Džiaugiuosi pamatęs šiandienos „Strazdą“, smagu, kad atlikėjams kiekvienas momentas scenoje buvo svarbus ir išgyventas.“

Choreografės I. Fontez-Sakurako sujungti tautiniai ir japonų avangardinio buto šokio motyvai išryškino gilią mūsų tautos istoriją. „Nors iš pradžių būta daug ieškojimų, pritariau režisieriaus įžvalgoms ir matydama rezultatą drąsiai galiu teigti, kad buto šokio technika papildytas judesys puikiai tiko šiam pastatymui“, – sakė I. Fontez-Sakurako.

„Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė G. Gelgotė po spektaklio neslėpė emocijų: „Tai jau trečias B. Kutavičiaus kūrinys, kurį man teko garbė atlikti scenoje. Akademinės ir liaudiškos muzikos sinergija sukūrė magiją, kurią, tikiuosi, pavyko perteikti kiekvienam salėje šiandien buvusiam žiūrovui.“

„Strazdas“ į mūsų teatro sceną atskrido ypatingomis aplinkybėmis – iš pradžių turėjome tik kompozitoriaus partitūros rankraštį ir garso įrašus. Nuostabu, kad kiekvienas, patikėjęs idėja, įnešė neįkainojamą indėlį ir visiems susitelkus pavyko atlikti reikšmingą darbą, kuriuo šiandien galėjo džiaugtis ir patys kūrėjai, ir žiūrovai. Operos-poemos pastatymas sutelkė ir Panevėžio miesto įstaigas. Svarbus premjeros partnerės – Panevėžio muzikos mokyklos – indėlis. Taip pat džiaugiuosi, kad šį vakarą operą-poemą išvydo ne tik žiūrovai iš Panevėžio, bet ir iš visos Lietuvos. Didžiuojamės, kad premjerą stebėjo pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Dalia Kutavičienė, Juozas Domarkas ir dar daug garbingų svečių. Tikiu, kad naujai atgimęs „Strazdas – žalias paukštis“ tęs savo skrydį dar ilgai“, – sakė teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: