Panevėžio pataisos namų direktoriui skirtas papeikimas

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis Panevėžio pataisos namų direktoriui Edvardui Norvaišui skyrė tarnybinę nuobaudą – papeikimą.

Tarnybinė nuobauda E. Norvaišui skirta už tai, kad jis, organizuodamas pataisos įstaigos darbą, nevykdė atliekamo darbo kontrolės ir neužtikrino, kad būtų vykdomi įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimai.

Tarnybinis patikrinimas dėl galimai padaryto pataisos namų direktoriaus tarnybinio nusižengimo buvo pradėtas balandžio pradžioje, kuomet paaiškėjo, kad Panevėžio pataisos namuose bausmę atlikusi viena nuteistoji į laisvę buvo išleista tik po beveik 4 mėnesių pasibaigus bausmės atlikimo laikui.

„Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pataisos namų direktorius netinkamai kontroliavo, kaip šios įstaigos darbuotojai atlieka savo funkcijas. Tikiuosi, kad skirta nuobauda bus gera pamoka ir kitų pataisos namų vadovams, kad panašūs dalykai įkalinimo įstaigose nepasikartotų“, – pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Teisingumo ministras taip pat pavedė Kalėjimų departamentui prie Teisingumo ministerijos, kaip ikiteisminio tyrimo institucijai, įvertinti, ar Panevėžio pataisos namų darbuotojų veiksmuose nėra nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 229 str. (tarnybos pareigų neatlikimas) požymių, ir spręsti klausimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Primintina, kad tarnybinės nuobaudos dėl nuteistosios nepaleidimo anksčiau yra skirtos Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotojai ir dviem šios pataisos įstaigos darbuotojoms.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: