Panevėžio policijos muziejuje – pareigūnų darbo istorija

Ar žinote, kaip ankščiau atrodė transporto priemonės greičio matuoklis ir, kad nubausti pažeidėją prireikdavo net kelių policijos pareigūnų? Šį ir kitus unikalius eksponatus saugo Panevėžio policijos muziejus, kuriame šimtai eksponatų, surinktų nuo pat 1918-ųjų metų.

Atrodo, kad policijos tikslas drausminti, gaudyti ir bausti nusikaltėlius nepasikeitė nuo senų laikų. Policija vis dar užtikrina mūsų saugumą ir gerovę, tačiau priemonės šiam darbui atlikti per pastaruosius dešimtmečius stipriai pasikeitė. Dėl to viename iš Panevėžio policijos pastatų įkurtas muziejus, atkleidžiantis ne vieną paslaptį apie tuomečių pareigūnų darbą ir naudotus darbo įrankius.

Panevėžio policijos pareigūnai muziejų įkūrė vieni pirmųjų Lietuvoje, dar 1996-aisiais. Šiuo metu visi eksponatai į ekspoziciją jau netelpa, tad dalis dar tik laukia savo eilės ir bus eksponuojami ateityje. Komisariato Prevencijos poskyrio viršininkė apgailestauja, kad vis tik, keli įspūdingi eksponatai iš praeities – jau prarasti, tad išliks tik pareigūnų atmintyje.

Danguolė Žiaugrienė atkleidžia, labai daug šių dienų daiktų labai skiriasi nuo ankstesniųjų. Pavyzdžiui, ankščiau transporto priemonės greičiui pamatuoti prireikdavo net 2 pareigūnų postų, o ir pats greičio matuoklis labai greitai iškraudavo policijos automobilio akumuliatorių.

Taip pat policijos muziejus dar turi užsienio šalių pareigūnų aprangos ir kepurių kolekciją, kurios ekspozicijoje šiuo metu telpa tik labai maža dalis. Tikimasi, kad jau netrukus, kuomet visi miesto pareigūnai persikels į naujai pastatytą pastatą, unikalią muziejaus ekspoziciją atsiras galimybės atnaujinti ir išplėsti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: