Panevėžio rajonas nuo nelegalių migrantų ginsis Sosnovskio barščiais?

Pietrytiniame Panevėžio rajono ir Vadoklių seniūnijos pakraštyje Girelės miške ir jo prieigose veši didžiuliai žmonių sveikatai ir net gyvybei pavojingų Sosnovskio barščių sąvašynai. Važiuojantieji keliu Taujėnai-Lėnas-Vadokliai-Ramygala juokauja, jog veikiausiai taip Panevėžio rajonas rengiasi kovoti su iš Baltarusijos plūstančiais nelegaliais migrantais.

Sosnovskio barščių, kurių aukštis viršija porą metrų, sąvašynai Ukmergės rajono ir Vilniaus apskrities pašonėje atrodo išties įspūdingai, tačiau akivaizdu, jog pro juos prasibrauti į mišką tiesiog neįmanoma. Jau iš tolo nuo žydinčių invazinių augalų matosi boluojančios visos pamiškės. Važiuojant keliu matyti, kad šie pavojingi augalai puikiai veši ne tik pakelėse, bet ir laukymėse, kirtavietėse, buvusių sodybų vietose ir nepanašu, kad kas nors būtų ėmęsis kokių nors priemonių jiems naikinti arba bent stabdyti jų plitimą. Dabar pats Sosnovskio barščių žydėjimo metas, o jiems peržydėjus ir subrandinus sėklas jų populiacija dar labiau plėsis ir gali pasiekti Lėno ežero prieigas.

Panevėžio rajono vicemeras, o iki tapdamas juo vadovavęs Vadoklių seniūnijai Antanas Pocius prisipažino, jog apie Vadoklių seniūnijos pakraštyje vešinčius Sosnovskio barščius girdintis pirmą kartą ir pažadėjo apie tai pasikalbėti su vietos seniūnu.

„Nieko nežinojau, nes niekas nesikreipė. Jei kyla problema ir jie pradeda vešėti kur nors prie gyvenvietės ar ūkininko lauko skiriame pinigų iš savivaldybės jiems naikinti. Ankstesniais metais chemikalais jie buvo naikinami Paįstrio seniūnijoje, o šiemet tiksliai nežinau ar šioms reikmėms pinigai numatyti. Jei jie auga kur nors neutralioje vietoje niekas ir nekvaršina sau galvos. Dar ne visi žmonės juos ir pažįsta. Mes lėšų išskiriame, tačiau pasigendame rimtesnio valstybinio požiūrio. Žada parengti programą, tačiau jos kaip nėra taip nėra“,- sakė A.Pocius.

Vicemeras prisiminė, kad prieš daugelių metų Sosnovskio barščiai buvo laikyti labai gera, daug žaliosios masės duodančia kultūra, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai velnio neštas ir pamestas augalas, kuriam naikinti reikalingas valstybinis požiūris, nes vienos savivaldybės pastangos yra tolygios kovai su vėjo malūnais.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: