Panevėžio rajone prevenciniai tyrimai atliekami vaistininkams, prekybininkams, darželių, socialiniams darbuotojams, medikams

Siekiant užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, prevenciškai pradėti tirti Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje esančių vaistinių bei prekybos vietų darbuotojai, tiesiogiai aptarnaujantys pirkėjus, taip pat – ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojai.

Pastariesiems išsitirti aktualu iki gegužės 18 d. – kuomet bus atnaujinta dėl karantino uždarytų darželių veikla.

Darbuotojai, gavę nurodymus iš savo vadovo dėl prevencinio tyrimo atlikimo, skambina į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. Karštoji linija informuoja darbuotoją trumpąja žinute į mobiliojo telefono numerį, iš kurio skambinta į Karštąją liniją, apie laiką ir adresą, kuriuo darbuotojas turi atvykti.

Tepinėliai imami Panevėžyje, Parko g. 12 įsikūrusiame Panevėžio miesto savivaldybės mobiliame punkte šalia „Cido“ arenos.

Minėtų įstaigų darbuotojų prevencinių laboratorinių tyrimų tvarkos aprašai patvirtinti Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais.

Panevėžio rajono savivaldybės direktoriaus įsakymas „Dėl Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje veikiančių vaistinių ir prekybos vietų darbuotojų prevencinių laboratorinių tyrimų COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti tvarkos aprašo patvirtinimo” čia

Panevėžio rajono savivaldybės direktoriaus įsakymas „Dėl Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje veikiančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų prevencinių laboratorinių tyrimų COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) diagnozuoti tvarkos aprašo patvirtinimo“ čia

Direktoriaus įsakymai priimti atsižvelgiant į tai, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į darbuotojų, kurie turi būti prevenciškai tiriami dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), sąrašą įtraukė vaistininkus bei prekybos vietų darbuotojus. Taip pat įtraukti ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojai bei nustatyta, kokio prioriteto tvarka jie turėtų būti tiriami. Tokius sprendimus pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Prevenciniais tikslais dėl COVID-19 ligos dar balandžio mėnesį pradėti tikrinti Panevėžio rajono teritorijoje esančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistai, socialinės globos paslaugas, intergralias socialinės globos ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojai. Visi minėtų darbuotojų tyrimų atsakymai buvo neigiami.

Socialinės globos ir intergralios socialinės globos ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai ir toliau tiriami  periodiškai kas 7 dienas, kiti – pagal poreikį.

Už šių darbuotojų tyrimų atlikimą atsakinga VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: