Panevėžio rajone siaučia sausra

Panevėžio rajone Miežiškių kaime nukritęs Nevėžio upės vandens lygis.

Panevėžio agentūroje iš pat ryto pasipylė pranešimai telefonu iš Miežiškių kaimo gyventojų, kad Nevėžio upės vandens lygis pasiekė kritinę ribą ir gaišta žuvys.

Agentūros pareigūnai nuvykę į vietą pastebėjo, kad vandens lygis upėje kaimo teritorijoje nukritęs apie 1 m, tačiau tai nėra kritinė riba, kad reikėtų panikuoti.

Miežiškių kaimo gyventojai buvo pratę matyti aukštesnį vandens lygį, nes 2014 m. spalio mėnesį buvo nustatyti minėto kaimo teritorijoje neteisėti patvenkimai, kuriuos aplinkosaugos pareigūnų įpareigotas Miežiškių seniūnas nugriovė. Pakartotinai šių metų pavasarį vėl buvo nustatyti neteisėti Nevėžio upės patvenkimai, kurie taip pat išardyti.

Patikrinimo metu kaimo teritorijoje trijose vietose išmatuotas deguonies kiekis. Deguonis siekė apie 9 mgO2/l, todėl joks pavojus žuvims negresia.

Miežiškiečiai turėtų suvokti, kad upė nėra šio kaimo nuosavybė ir negalima kada nori ir kaip nori reguliuoti vandens lygį upėje, nes pasekmės jausis žemiau Miežiškių kaimo esantiems gyventojams.

Taip pat norime priminti, kad ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba, kai planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka nėra atliktas planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimas ar atranka dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo arba nėra priimtas sprendimas leisti vykdyti planuojamą ūkinę veiklą, arba ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba nesilaikant teisės aktuose nustatytų aplinkos apsaugos reikalavimų – užtraukia baudą piliečiams nuo 144 iki 289 eurų, pareigūnams – nuo 289 iki 579 eurų ir juridinių asmenų vadovams – nuo 434 iki 868 eurų.

 

Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: