Sekmadienio popietė Panevėžio rajone vos nesibaigė tragedija. Policijos pareigūnai sulaikė visiškai girtą vyrą.
Gegužės 17 d., apie 15 val. 30 min., Panevėžio rajone, Augustavos kaime, pareigūnai patikrinimui sustabdė keturratį. Paaiškėjo, kad jį vairavęs 1989 m. gimęs vyras prie vairo sėdo būdamas kritinės būklės.
Prie vairo – su daugiau nei 3 promilėmis
Vairuotojui nustatytas net 3,05 promilės neblaivumas. Tai itin sunkus apgirtimo laipsnis, kai visiškai sutrinka žmogaus koordinacija, reakcija ir realybės suvokimas. Vairuoti tokią specifinę ir nestabilią transporto priemonę kaip keturratis esant tokios būsenos – tiesioginis bilietas į nelaimę.
Gresia baudžiamoji atsakomybė ir turto praradimas
Pareigūnai vyrui neleido tęsti pavojingos kelionės, dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281-1 straipsnį (Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neblaivus asmuo).
Kadangi girtumas gerokai viršijo baudžiamosios atsakomybės ribą (1,5 promilės), 37-erių metų vyrui dabar gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų, teisės vairuoti atėmimas ilgam laikotarpiui, keturračio konfiskavimas.
„Policijos pareigūnai sulaikė visiškai girtą vyrą”… nu blet reiškia dar ne visiškai girtas buvo jei dar sugebėjo keturačiu važiuoti.