Panevėžio rajone ženklinami turizmo objektai

Panevėžio rajono ir Panevėžio miesto savivaldybės įgyvendina projektą „Panevėžio miesto ir rajono turizmo informacinės infrastruktūros plėtra“. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos ir savivaldybių lėšų. Numatyta bendra projekto vertė – per 113 tūkst. eurų, iš jų 17 tūkst. eurų – savivaldybių indėlis.

Įgyvendinant projektą bus sužymėtos lankytinos vietos, įrengtos rodyklės į lankytinas vietas trijuose abi savivaldybes jungiančiuose maršrutuose – Sakraliniame, Žydų kelio, Gamtos ir paveldo. Rajone bus įrengta 100 informacinių kelio ženklų ir 2 informaciniai stendai. Panevėžio mieste bus įrengti 55 informaciniai kelio ženklai ir įrengtas interaktyvus neįgaliesiems pritaikytas lauko stendas su informacija apie miesto ir rajono turizmo maršrutus, lankytinus objektus.

Įgyvendinant projektą žymimos informaciniais kelio ženklais lankytinos vietos parinktos atsižvelgiant į 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonės Nr. 05.4.1-LVPA-R-821 „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“ projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 1 ir Lankytinų vietų ir laikinų renginių maršrutinio orientavimo automobilių keliuose taisyklių LVMOT15 reikalavimus.

Kelio ženklais Nr. 628 „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“ ir Nr. 629 „Lankytinos vietos pavadinimas“ leidžiama nurodyti tik Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre registruotų nekilnojamųjų, valstybės saugomų objektų pavadinimus, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų valstybės kadastre registruotų objektų pavadinimus ir savivaldybių tarybų patvirtintų lankytinų vietų pavadinimus.

Darbus rajone vykdo UAB „Eismo valdymo sistemos“.

Projektas turėtų būti įgyvendintas iki 2021 m. vidurio.

Projekto koordinatorė Panevėžio rajone – Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Petrauskienė, tel. (8 45) 58 26 95.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: