Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis įtvirtino tikslą kurti gražų ir saugų gyvenimą kaime

Rugpjūčio 22 d., šeštadienį, Šilagalyje vyko 17-asis Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis. Šis tradicinis renginys dar kartą patvirtino, kad Panevėžio rajono bendruomenės yra gyvybingos ir stiprios, vedinos tikslo bendromis jėgomis kurti gražų ir saugų gyvenimą kaime.

„Bendruomenė – tai atviros durys ir širdys, tai buvimas kartu, bendravimas, noras gražinti aplinką, kurioje gyvename, tai užimtumo didinimas ir socialinės atskirties mažinimas. Tai kalbėjimas iš širdies į širdį“,– sakė Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė.

Šiemet už renginį buvo atsakingas Šilagalio kultūros centras, organizavęs šventę kartu su Panevėžio seniūnija, kitomis bendruomenėmis.

Nors tradicinis sąskrydis vyko neįprastomis, pandemijos dėl COVID-19 sąlygomis, laikantis nustatytų saugumo priemonių, dėvint kaukes, tai žmonių neišskyrė, nenumalšino noro pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti gerąja patirtimi, sužinoti kuo gyvena kaimynai ir kitos bendruomenės, pasidžiaugti vieniems kitų įgyvendintais sumanymais, sėkme.

Sąskrydyje vyko tradicio konkurso „Žydintis kaimas 2020“ nugalėtojų apdovanojimai.

Šis gražus ir prasmingas titulas, konkurso vertinimo komisijos sprendimu, šiemet teko trims savo aplinką labiausiai puoselėjančioms kaimo bendruomenėms – Smilgių seniūnijos bendruomenės centrui „Bitė“ – I vieta, Vadoklių seniūnijos Vadoklių ir Maženių kaimų bendruomenei – II vieta ir Naujamiesčio seniūnijos Berčiūnų kaimo bendruomenei – III vieta.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis pasidžiaugė klestinčiomis bendruomenėmis, jų aktyvia veikla, iniciatyvomis.

Pasak mero, bendrai gimstančios idėjos, įgyvendinami projektai, dalijimasis patirtimi jungia gyventojus ir įkvepia ateities užmojams. Tokie iniciatyvūs žmonės ir yra kaimo stiprybė, jų pastangų dėka Panevėžio rajonas kasmet tampa vis gražesnis ir jaukesnis gyventi, kurti šeimas, auginti vaikus.

Panevėžio rajono bendruomenių indėlį gerinant gyvenimo kokybę rajone įvertino ir su padėkomis atvykę svečiai, tarp kurių buvo LR Seimo nariai, Panevėžio rajono vietos veiklos grupės, Panevėžio kredito unijos atstovai, Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, kiti svečiai.

Šventėje visą dieną netrūko linksmybių. Mažuosius įtraukė kiemo žaidimai, amatų edukacijos, animacinės veiklos vaikų kiemelyje, šeimas šėlioti kvietė „Teatriukas“ iš Vilniaus. Ir vaikai, ir suaugusieji mielai mokėsi liaudies amatų su amatų meistrais.

Smagią nuotaiką kūrė įvairi koncertinė programa, kurią dovanojo Pabradės pramoginės muzikos ansamblis, Šilagalio orkestras „Sklepučini“ ir draugai, jaunimo grupė „Marabu“, Miežiškių kapela, „X faktorius“ žvaigždės Titas ir Benas. Koncertinę programą vainikavo Liudas Mikalauskas ir orkestras „Aukštyn“.

Smagiai ir išradingai vyko košės virimo varžytuvės ir degustacija. Kulinarinius sugebėjimus demonstravo Karsakiškio, Krekenavos, Miežiškių, Naujamiesčio, Paįstrio, Panevėžio, Raguvos, Smilgių, Upytės, Vadoklių ir Velžio seniūnijų atstovams. Košės virimo varžytuvėse I vieta pripažinta Upytės, II – Raguvos, III – Miežiškių seniūnijos virėjams.

Šventės dalyviai ir svečiai kalbėjo, kad košė buvo labai skani, o virėjų puošnumas iš tolo traukė akį.

O. Baltramiejūnienė išreiškė viltį, kad ir ateityje, būdamos kartu, bendruomenės sieks, kad Panevėžio rajonas, Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga būtų aktyvi, veržli, inovatyvi ir kurianti palankią aplinką gyventi žmonėms.

Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis organizuotas įgyvendinant Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos vietos projektą „Panevėžio rajono bendruomenių tradicijų puoselėjimas per aktyvią kultūrinę veiklą“ pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės 2016–2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Gyventojų aktyvumo, verslumo iniciatyvų skatinimas, krašto tradicijų puoselėjimas“.

 Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: