Panevėžio rajono greitosios pagalbos brigada – geriausia šalyje

Panevėžio rajono Savivaldybės poliklinikos greitosios medicinos (GPM) pagalbos skyriaus komanda Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynėse mažųjų GPM įstaigų kategorijoje pelnė nugalėtojos vardą.

Šiemet jau devintą kartą organizuojamas kasmetinis tarptautinis renginys, kuriame išaiškinamos profesionaliausios GPM brigados, vyko rugsėjo 17–19 dienomis Dubingiuose.

Dėl geriausios GMP brigados vardo kovojo 31-as Lietuvos ir užsienio šalių GPM įstaigų ekipažas. Komandos varžėsi teikdamos pagalbą nukentėjusiems įvairių imituotų nelaimių atvejais.

Kartu su medikais žaidynėse dalyvavo Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos bei Lietuvoje dislokuotų NATO pajėgų medikai.

Renginio metu kartu su policijos ir priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo tarnybos ekipažais buvo atliekamos įvairios užduotys: teikiama skubi pagalba masinės nelaimės metu, iš sudaužytų automobilių vaduojami nukentėjusieji, gelbėjami sudėtingi ligoniai, teikiama pagalba sveikatai ir gyvybei pavojingais atvejais – apsinuodijus, patyrus įvairias traumas ir sužalojimus.

Varžybos vyko trijose kategorijose – užsienio svečių (Kazachstano ir Lenkijos) ir karo medicinos atstovų, mažųjų GMP įstaigų (turinčių mažiau nei 5 brigadas) ir didžiųjų GPM įstaigų (turinčių 5 ir daugiau brigadų).

Žaidynių dalyvių užduočių atlikimą vertino 24 teisėjai – sertifikuoti Krizių tyrimo centro instruktoriai.

Panevėžio rajono GPM komandą sudarė skubios medicinos pagalbos slaugos specialistės Audronė Gaigalienė, Joana Janišauskaitė ir paramedikas Justinas Stašys.

Su nugalėtojų prizu sugrįžę medikai sakė, kad visos žaidynių užduotys buvo nesunkiai įveikiamos. Suteikti skubią pagalbą traumų, nelaimingų atsitikimų, apsinuodijimų atvejais, reanimuoti ligonius – jų darbo kasdienybė.

„Kiek sudėtingesnė buvo užduotis stabilizuoti namuose gimusio neišnešioto naujagimio būklę. Tačiau ir ją sėkmingai įvykdėme, nors realybėje tokių atvejų pasitaiko nedažnai. Per trejus rajono GMP stotyje metus man darbe teko tik vieną kartą susidurti su tokia situacija“,– sakė J. Janišauskaitė.

Komandos nariai tvirtino, kad dalyvavimas tokiose žaidynėse jiems davė daug naudos. Tai buvo galimybė pasitikrinti savo profesionalumą, įgūdžius, žinias.

Žaidynių vyriausioji teisėja Evelina Pukenytė negailėjo pagyrimo žodžių Panevėžio rajono komandai.

„Ši komanda paliko labai gerą įspūdį visiems teisėjams. Ji pasižymėjo ne tik puikiu profesiniu pasirengimu, bet ir išskirtiniu susiklausymu, ekstremaliose situacijose gebėjimu dirbti išvien. Lemiamas veiksnys pergalei buvo visų komandos narių vienybė“,– sakė teisėja.

Pasak E. Pukenytės, nors Panevėžio rajono ekipažas pelnė pirmą vietą mažųjų GPM įstaigų kategorijoje, tačiau bendras jos surinktų balų skaičius viršijo pirmąją vietą laimėjusios didžiosios GPM įstaigos surinktus balus.

Didžiųjų GPM įstaigų grupėje nugalėjo Klaipėdos miesto GMP brigada, užsienio svečių grupėje – Lenkijos Krokuvos GPM komanda.

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos valdybos pirmininkas Nerijus Mikelionis pasidžiaugė, kad kasmet Greitosios medicinos pagalbos žaidynių dalyviai pademonstruoja didėjančią medikų kvalifikaciją, modernėjančią medicinos įrangą.

Žaidynių dalyviams taip pat buvo skirta nukentėjusiųjų gelbėjimo masinės nelaimės sąlygomis užduotis. Pagal scenarijų, didelę pabėgėlių grupę užpuolė teroristai, kariškai juos nukenksmino, tačiau karinių veiksmų lauke liko 40 sužeistųjų. Karo medikų pajėgų nepakako, tad sužeistuosius gelbėti buvo iškviesti GMP ekipažai. Kiekviena komanda gavo masinės nelaimės vietoje gavo skirtingą užduotį.

Už šią užduotį balai nebuvo skiriami, ji buvo mokomojo pobūdžio.

Žaidynes organizavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, Krizių tyrimo centras, Lietuvos skubiosios medicinos draugija kartu su partneriais – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Ekstremalios medicinos katedra , Krašto apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių sporto federacija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: