Povilas Žagunis (Savivaldybės nuotr.)

Panevėžio rajono politikos padangėje laukiami permainų vėjai

Kitų metų pradžioje vyksiantys vietos savivaldos rinkimai turėtų pakeisti daugelį metų Panevėžio rajone nusistovėjusią politinę situaciją, kai gerus du dešimtmečius už valdžios vairo stovėjo „valstiečiai” ir socialdemokratai.

Artėjančiuose rinkimuose pretenzijų į mero postą atsisakius penkiolika metų rajonui vadovavusiam Povilui Žaguniui bei įvykus stipriam sąjungos skilimui „valstiečių” pozicijos gerokai susilpnės. Be to, pirminiais duomenimis, į tarybą nebekandidatuos Jonas Kaušakys, Albinas Kisielis, Alfonsas Bakšys, o buvęs parlamentaras Petras Nevulis veikiausiai mero krėslo sieks su demokratine sąjunga „Vardan Lietuvos”.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio rajono skyriaus valdyba kandidatu kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose patvirtino anksčiau apygardos probacijos tarnybai vadovavusį, tačiau net rajono partiečiams mažai žinomą, vadovavimą skyriui iš Vitalijos Kuliešienės perėmusį Smilgių seniūnijos seniūną Edmundą Toliušį. Tad mažai tikėtina, kad politikoje pasirodęs beveik naujas žmogus taptų P.Žagunio įpėdiniu.

Jau anksčiau Ramygaloje į ataskaitinę konferenciją susirinkę rajono socialdemokratai kandidatu į merus patvirtino ilgametį rajono pavaduotoją Antaną Pocių.

Beveik neabejojama, kad buvusio šalies premjero Sauliaus Skvernelio įkurtos demokratinės sąjungos „Vardan Lietuvos” kandidatu į merus Panevėžio rajone bus patvirtintas P.Nevulis.

Liberalų sąjunga, kuri pastaruoju metu rajone vis labiau praranda pozicijas, veikiausia kandidate į merus vėlgi patvirtins skyriaus lyderę Daivą Juodelienę.

Iš politikos pasitraukus Violetai Grigienei, pastaruoju metu visiškame politiniame šešėlyje atsidūrę Panevėžio rajono konservatoriai vėlgi neturi stipraus ir matomo lyderio, todėl kandidatuoti į merus vėlgi greičiausiai siųs skyriaus pirmininką Algirdą Kazimierą Budrį.

Kitos politinės jėgos, kad ir Darbo partija dabar taryboje turinti vienintelį savo atstovą, bei jų kandidatai vargu ar turės kokių nors galimybių mero rinkimuose.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: