AINA.LT nuotr.

Panevėžio rajono Ramygalos gatvės užpiltos teršalais

Penktadienį jau bent nuo 10 valandos Panevėžio rajone Ramygaloje centrinės ir pakalnę einančios miestelio Vadoklių ir Krekenavos gatvės tiesiog švietė visomis vaivorykštės spalvomis. Akivaizdu, kad teršalus, o veikiausiai dyzeliną ant gatvių išpylė per miestelį važiavęs koks nors netvarkingas sunkiasvoris sunkvežimis, nes jokios avarijos miestelio centre nebuvo. Tikėtina, kad nuo kalniuko Vadoklių gatve su tirpstančiu sniegu tekėję teršalai pateko ir į žemiau esantį Upytės upelį. Ugniagesiai gelbėtojai apie išsiliejusius teršalus pranešimą gavo tik po 13 valandos.

Ramygaliečiai, o ypač Krekenavos gatvės gyventojai jau nuo seno kenčia nuo per miestelio centrą nuolat zujančių sunkiasvorių vilkikų. Šioje gatvėje gyvenanti ponia Sandra sakė, kad anksčiau gyventojai rinko parašus, kad Krekenavos gatvėje atsirastų bent „gulintis policininkas“, tačiau jų prašymas nebuvo išgirstas.

„Dabar gi madingos vaivorykštės spalvos, todėl ir mums neprošal atsisakyti tradicinės orientacijos ir tapti šiuolaikiškesniais“,- juokavo ponia Sandra ir pridūrė, kad gyvenimas Krekenavos gatvėje tampa problematišku. Anot jos, važiuojant „fūroms“, o ypač miškovežiams pradeda skambėti ne tik namo langų stiklai, bet ir drebėti sienos, o didžiausios problemos prasideda naktį, kai sunkvežimiai nuo kalniuko skrieja didžiuliu greičiu.

Ramygalietė sakė ne kartą girdėjusi, kad sunkvežimiai per Ramygalą važiuoja tik todėl, kad nereikėtų susimokėti kelių mokesčių. Jos nuomone, per miestelį tikrai reikėtų apriboti sunkiasvorio transporto eismą. Ji spėjo, kad teršalus miestelio gatvėse ir papylė koks nors Ramygalą kirtęs miškovežis.

Kitas Krekenavos gatvės gyventojas ponas Kazimieras irgi tikino, kad važiuojant „fūroms“ namas dreba pilna to žodžio prasme. Jis teigė naktį nuo pravažiuojančio transporto nuolat prabundantis net jei miegotų tolimesnėje nuo gatvės namo pusėje.

Dar vienas ramygalietis teigė, kad Ramygalai jau užtenka „Via Baltica“ magistrale vos ne voromis lekiančių vilkikų. Jis irgi buvo įsitikinęs, kad vietos seniūnija ir Panevėžio rajono savivaldybė turėtų pasirūpinti, kad sunkiasvoris transportas per Ramygalą nevažinėtų. Kaip kitą išeitį žmogus pasiūlė apmokestinti ir kelią Ramygala-Krekenava.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: