Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybė padės spręsti policijos pareigūnų trūkumo problemą

Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Rimantas Bobinas šiandien, rugsėjo 5 dieną, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – įgyvendinti policijos pareigūnų pritraukimo į Panevėžio rajoną skatinimo ir finansavimo priemonių programą.

Sutelkti pastangas paskatino nerimą kelianti tendencija, kad vis mažiau jaunimo renkasi policijos pareigūno profesiją, o ir pasirinkusieji negausiai grįžta dirbti į Panevėžio kraštą. Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariate šiuo metu trūksta per 30 proc. pareigūnų – laisvos 58 pareigybės.

Situaciją sunkina ir tai, kad per 40 proc. dirbančių pareigūnų jau yra įgiję teisę į pareigūnų pensiją, tad gali bet kada baigti tarnybą. Nuogąstaujama, kad ateityje gali susidaryti dar kritiškesnė situacija, ypač dėl pirminės grandies pareigūnų, dirbančių Reagavimo skyriuje.

Siekiant paskatinti jaunus žmones rinktis policijos pareigūno profesiją, o baigus studijas atvykti dirbti į Panevėžio kraštą, sudarytoje bendradarbiavimo sutartyje numatytos konkrečios problemos sprendimo priemonės.

Sutarta, kad Panevėžio apskrities VPK parengs ir Panevėžio rajono savivaldybei pateks trūkstamų policijos pareigūnų pritraukimo į Panevėžio rajoną finansinių priemonių programą, o Savivaldybė programai įgyvendinti skirs finansavimą – iki 20 tūkst. Eur kalendoriniams metams.

Komisariatas vieną kartą per metus organizuos bendrą su Savivaldybės atstovais susitikimą, kuriame bus pristatoma programos įgyvendinimo eiga.

Numatyta finansuoti parengimą trūkstamų specialistų, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje. Būsimi policijos pareigūnai ruošiami Lietuvos policijos mokykloje ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Taip pat policininko profesinę kvalifikaciją gali įgyti aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, baigę statutinės profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursus.

„Su policijos komisariatu bendradarbiaujame jau daug metų įgyvendindami įvairias prevencijos programas, o dabar negalėjome likti abejingi ir opiai pareigūnų trūkumo problemai. Suprantame, kad Savivaldybės skiriama finansinė parama staigaus lūžio nepadarys, tačiau taps pirmu ir, tikėkimės, svarbiu žingsniu įgyvendinant vieną iš savivaldybės savarankiškųjų funkcijų – dalyvavimą užtikrinant viešąją tvarką“,– kalbėjo meras A. Pocius.

Panevėžio rajono savivaldybei už geranoriškumą ir pagalbą dėkojo Panevėžio apskrities VPK viršininkas R. Bobinas. Viltį, kad ši investicija duos gerų rezultatų, išreiškė Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato viršininkas Vidas Sabonis.

Visapusiškai naudingu bendradarbiavimu ir partneryste su policijos pareigūnais pasidžiaugė Panevėžio rajono savivaldybės direktorius Eugenijus Lunskis.

Sveikinimo žodį tarė Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Panevėžio apskrities policijos kapelionas Gediminas Jankūnas.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: