Panevėžio rajono seniūnai – prieš tiesioginius seniūnų rinkimus

Gegužės 20 d. Seime vykusioje diskusijoje „Tiesioginiai seniūnų rinkimai – „už“ ir „prieš“ dalyvavo ir du Panevėžio rajono savivaldybės atstovai – Panevėžio seniūnijos seniūnas Saulius Skrebė ir Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė.

Renginys organizuotas Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva. Dalyvavo seniūnai, politikai, savivaldybių bei akademinės visuomenės atstovai.

Lietuvoje šiemet pirmą kartą įteisinus tiesioginius merų rinkimus, parlamentarų grupė siūlo įteisinti ir tiesioginius seniūnų rinkimus, nustatyti seniūnijoms teisę turėti savo biudžetą.

Tai numatančias Konstitucijos pataisas įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai kartu su Liberalų sąjūdžio, Tvarkos ir teisingumo frakcijų bei mišrios Seimo narių grupės atstovais.

Panevėžio rajono atstovai palaikė nuomonę, kad tiesioginiai seniūnų rinkimai netikslingi dėl kelių priežasčių.

Norint tinkamai atstovauti bendruomenei ir atlikti seniūno funkcijas, nustatytas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, reikalingas ne tik gyventojų pasitikėjimas, bet ir atitinkama kvalifikacija bei darbo patirtis, o tokie reikalavimai tiesiogiai renkamiems asmenims nėra numatyti. Taigi būtų sunku užtikrinti seniūno kompetenciją.

Be to, suteikus seniūnijoms teisę turėti savo biudžetą, nors, kaip teigia tiesioginių rinkimų šalininkai, būtų užtikrintas seniūnijų savarankiškumas, joms prireiktų daugiau darbuotojų – buhalterio, viešųjų pirkimų specialisto ir kt. Taip būtų išplėstas valdymo aparatas, ir jam išlaikyti reikėtų skirti papildomų lėšų.

Prieš tiesioginius seniūnų rinkimus pasisakė Savivaldybių asociacija ir Savivaldybių seniūnų asociacija.

Tokią nuostatą Lietuvos savivaldybių asociacijos vykdytoje apklausoje išreiškė ir Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis.

Dabar seniūnai yra karjeros valstybės tarnautojai. Jie renkami konkurso būdu.

 

Rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: