Panevėžio rajono socialdemokratų lyderis A.Pocius (Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.)

Panevėžio rajono vicemeras A.Pocius: „Galimybių pasas yra niekalas ir žmonių erzinimas”

Nuo rugsėjo 13-osios Lietuvoje įsigalioja galimybių pasas. Tai reikštų, kad nuo pirmadienio nepasiskiepijus arba neatlikus COVID-19 testo užsivers didžiųjų prekybos centrų durys, nebus prieinamos viešojo maitinimo, gražinimo paslaugas teikiančios įstaigos, gali kilti problemų švietimo, kultūros ir sporto įstaigoms. Keleivių vežėjams pasipriešinus važiuoti visomis visuomeninio transporto rūšimis galimybių paso nereiks.

Kaip su pandemija ir galimybių paso įvedimu iškilusius bei iškylančius iššūkius pasitinka Panevėžio miestas ir rajonas teiravomės miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo ir Ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovo Kazimiero Armonavičiaus ir rajono mero pavaduotojo Antano Pociaus.

K.Armonavičius sakė, jog apie galimybių paso įvedimą buvo paskelbta prieš mėnesį, todėl visi turėjo pakankamai laiko pasiruošti. Anot jo, galiausiai apsispęsta ir dėl viešojo transporto, o toliau viskas priklausys nuo operacijų vadovo sprendimų.

„Už verslą, parduotuves nieko negaliu komentuoti, tačiau bendrojo lavinimo ir ikimokyklinėse švietimo įstaigose iš esmės niekas nesikeičia. Vaikai, gavus tėvų sutikimą, skiepijami arba testuojami, bendrojo lavinimo mokyklose paskiepyta virš 85 procentų, o ikimokyklinio ugdymo įstaigose virš 70 procentų pedagogų ir aptarnaujančiojo personalo. Dėl kažkokių priežasčių nepasiskiepijusieji švietimo darbuotojai jau anksčiau turėjo nuolat testuotis. Panaši situacija ir kultūros bei sporto įstaigose. Jau anksčiau savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovams buvo nurodyta, jog darbuotojai privalo skiepytis arba testuotis, todėl iš esmės niekas nesikeičia”,- teigė K. Armonavičius ir patikino, kad dėl nenoro skiepytis ar testuotis neatleistas nė vienas miesto švietimo, kultūros ar sporto sferos darbuotojas.

K.Armonavičiaus žodžiais, išliekant šalyje pandeminei situacijai, patinka ar nepatinka privalome vykdyti operacijos vadovo sprendimus.

„Užduodate klausimus į kuriuos atsakymų nėra”,- paklaustas kaip nuo pirmadienio, įsigaliojus galimybių pasui, dirbs Panevėžio rajono savivaldybei pavaldžios įstaigos, sakė rajono vicemeras A.Pocius ir patikino, jog viskas bus aišku tik pirmadienį, nes valdžia savo priimamus sprendimus keičia vos ne kas valandą.

A.Pociaus nuomone, galimybių pasas yra visiškas niekalas ir žmonių erzinimas. Anot jo, valdžios sprendimuose yra pernelyg daug prieštaravimų: nepasiskiepijusiesiems ar neturintiesiems neigiamo testo draudžiama dirbti, tačiau Darbo kodekse tokios nuostatos nėra, todėl drausti dirbti nėra pagrindo. A.Pociaus žodžiais, tik sumaištį kelianti valdžia jau atšaukė savo sprendimą dėl naudojimosi viešuoju transportu, todėl galutinai viskas bus aišku tik pirmadienį.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: