Panevėžio rankininkai – Jaunimo čempionai

Trečiadienį Vilniuje sužaisti vaikinų iki 19 metų pusfinalio etapo mačai, po kurių paaiškėjo finalininkų poros.

Pirmajame mače Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos ir Panevėžio sporto centro jungtinės komandos vaikinai pralaimėjo pirmąjį kėlinį (10:14), tačiau po pertraukos pademonstravo geležinę gynybą ir šventė pergalę prieš Utenos DSC komandą – 28:23. Panevėžiečių komandoje puikiai žaidė 8 įvarčius surinkęs Eligijus Leveika, jam puikiai talkino Danielius Kairys (6 įvarčiai) ir Pavelas Zeifertas (5 įvarčiai).

Ketvirtadienį Vilniuje paaiškėjo 2019–2020 metų šalies jaunimo vaikinų čempionato nugalėtojai bei prizininkai. Diena prasidėjo kovomis dėl trečiųjų vietų ir pirmi į aikštę žengė savuosius pusfinalius pralaimėję rankininkai.

Vaikinų mažajame finale susitiko Vilniaus SM „Tauro“ ir Utenos DSC komandos. Čia didesnės intrigos nebuvo ir vilniečiai užtikrintai laimėjo susitikimą dėl trečiosios vietos – 35:26 (15:8).

Tikra drama, pareikalavusi net dviejų pratęsimų, įvyko vaikinų iki 19 metų čempionato finale. Solidžiai susitikimą pradėję Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos ir Panevėžio sporto centro jungtinė komanda jau po pirmojo kėlinio pirmavo užtikrintai – 12:5. Vis tik Varėnos rankininkai antroje susitikimo pusėje pademonstravo pavyzdinį charakterį ir ėmė mažinti atsilikimą. Fantastiškai antro kėlinio pabaigą sužaidusi Varėnos komanda sugebėjo išplėšti pratęsimą – 21:21.

Pirmosios dešimt minučių nugalėtojo išaiškinti nepadėjo (23:23), tad buvo žaidžiamas ir antrasis pratęsimo kėlinukas. Jo metu tiesiog fantastiškai Panevėžio gretose sužaidė gimnazijos auklėtinis Danielius Kairys, kurio įvarčiai leido panevėžiečiams švęsti pergalę – 30:27. Būtent D.Kairys buvo rezultatyviausias Panevėžio ekipos gretose – jis pelnė net 15 įvarčių. 6 įvarčius pelnė Eligijus Leveika. Po 3 ekipai pridėjo Pavelas Zeifertas ir Eimantas Simonaitis. Puikiai gynyboje stovėjo Matas Kubilevičius.

Staigmena tapo jauniausias mūsų komandos narys gimnazistas vartininkas Matas Laurikėnas. Jis buvo pripažintas geriausiu finalinio ketverto vartininku. Danielius Kairys pelnė geriausio žaidėjo prizą.

2019-2020 m. Lietuvos rankinio jaunimo čempionai Eligijus Leveika, Pavelas Zeifertas, Eimantas Simonaitis,  Matas Laurikėnas, Danielius Kairys, Karolis Piragis, Nojus Čekanauskas, Matas Laurikėnas.