Panevėžio regione dar apie 3,3 tūkst. gyventojų likę be elektros

Naujausiais, sausio 27 d. 12 val., „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 50 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuojama Vilniaus ir Utenos regionuose. Vartotojų be elektros regionuose skaičius:

Vilniaus regione apie 17,5 tūkst.

Utenos regione apie 14,8 tūkst.

Kauno regione apie 7,5 tūkst.

Alytaus regione apie 7,1 tūkst.

Panevėžio regione apie 3,3 tūkst.

Šiandieną elektros energijos tiekimas atnaujintas apie 35 tūkst. klientų (įskaitant trumpalaikius gedimus).

Gedimai nuo ryto šalinami toliau – ESO specialistai dirba pilnu pajėgumu, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. Pajungti beveik visi įmanomi pajėgumai – dirba stipriai padidintos brigados. Mobilizuotos tiek operatyvinės brigados, tiek kiti padaliniai, kurie gali vykdyti darbus. Nuolat gedimus taiso tarp 200 iki 250 brigadų.

Tačiau, nepaisant visų dedamų pastangų, elektros atstatymas užtruks. Atsiprašome visų vartotojų dėl patiriamų nepatogumų, labai prašome supratingumo ir kantrybės.

Didžiausias prioritetas yra tiems gyventojams, kurie be elektros ilgiausiai.

ESO nuosekliai bendrauja su vietos seniūnijomis ir miškų urėdijų padaliniais, kurios padeda nuvalyti sniegą itin sunkiai pasiekiamose gedimo vietose.

Situacija yra ypač sudėtinga dėl to, kad krentantis sniegas yra šlapias ir dėl didelio sniego kiekio. Pabrėžiame, kad remonto darbus trukdo ir faktas, kad kai kur technika iki gedimų tiesiog neprivažiuoja per sniegą. Situacija apsunkinta dėl to, kad snygis nesibaigia, net po visos dienos darbo vėl tose pačiose linijose miškuose yra nutrūkimai.

Atkreipiame dėmesį, kad skirtingiems klientams gali skirtis tiekimo linijos, gedimo sudėtingumas. Tai viena iš priežasčių, kodėl vieniems gyventojams toje pačioje gyvenvietėje atstatome elektros tiekimą greičiau, nei kitiems.

Dingus elektrai vartotojams gedimą rekomenduojame registruoti specialioje formoje arba prisijungus ESO savitarnoje.

Primename, kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – toliau krentančio šlapio sniego apdraba, kuri kaupiasi ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžta ir virsta ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų. Pagrindiniai gedimai yra nutrūkę laidai ir medžiai ant linijų, taip pat pavieniai atvejai kai nulaužtos net elektros linijos atramos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: