Panevėžio regiono pramonės įmonės kviečiamos atverti savo virtualias duris

Panevėžio regionas gali pagrįstai didžiuotis savo pramone – tai vienas svarbiausių regiono ekonomikos sektorių, reikšminga istorijos ir gyventojų tapatybės dalis, išskirianti regioną visoje šalyje. Prieš keletą metų siekiant paskatinti regiono ekonominę plėtrą, patrauklumą investicijoms, gyventojams bei turistams, buvo pasirinkta vieninga strateginė Pramonės 4.0 kryptis. Visgi galimybės gyventojams, keliautojams savo akimis pamatyti, kas slypi už santūrių gamyklų sienų yra ribotos. Atsižvelgdama į tai ir įvertinusi augantį visuomenės susidomėjimą pramone, Panevėžio plėtros agentūra kviečia regiono įmones atverti savo duris – šįkart bent virtualiai.

„Dauguma įmonių neturi pakankamai žmogiškųjų ir kitų išteklių, reikalingų lankytojams priimti, o ir epidemiologinė situacija sukelia papildomų sunkumų. Tuo tarpu vaizdo ir garso įrašai, 3D modeliai, virtualūs turai ir kitos panašios šiuo metu rinkoje egzistuojančios priemonės nepakankamai perteikia apsilankymo įmonėje patirtį. Taigi nusprendėme ieškoti inovatyvaus skaitmeninio sprendimo, kuris apjungtų kuo daugiau skirtingų patirtinių aspektų ir leistų pamatyti, paliesti, išgirsti, galbūt net užuosti gamybos procesus, patiems į juos įsitraukti. Visa tai turėtų veikti virtualaus žaidimo formatu“, – sako Panevėžio plėtros agentūros direktorė Monika Miniotaitė.

Planuojama, kad inovatyvi priemonė ne tik suteiks jos naudotojams žaismingą patirtį, bet ir padės patraukliu būdu sužinoti įdomios ir vertingos informacijos apie pramonės įmonių istoriją, jų reikšmę regiono plėtrai, gamybos procesus, produkcijos kasdienį panaudojimą ir kt. Ši priemonė galės būti pritaikoma vystant pramoninio turizmo produktus, papildant ugdymo turinį, teikiant profesinio orientavimo paslaugas vaikams ir suaugusiems, populiarinant mokslą, viešinant regioną ir jo pasiekimus. „Turime lūkestį, kad šiuolaikiškai apjungę žaidimą ir edukaciją sudominsime moksleivius, ilgainiui augs pramonės įmonėse reikalingų profesijų patrauklumas, susidomėjimas jų teikiamomis karjeros galimybėms“, – pasakoja M. Miniotaitė.

Dar šią vasarą planuojama paskelbti viešą konkursą priemonei sukurti, o dabartiniame etape prie iššūkio kviečiamos prisijungti Panevėžio regiono pramonės įmonės, kurios norėtų atverti savo virtualias duris ir pristatyti veiklą inovatyviais būdais. Susidomėjusias ir norinčias bendradarbiauti įmones prašome susisiekti su Panevėžio plėtros agentūros analitike Kara Guoke elektroniniu paštu kara@panevezysnow.lt iki rugpjūčio 16 dienos.

Projektas „Miesto pramonė – atvira ir moksleiviams, ir turistams“ įgyvendinamas laimėjus finansavimą pagal LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra įgyvendinamą veiksmą „Skaitmeninės ekonomikos inovacijų rinkos kūrimas finansuojant inovatyvius viešuosius pirkimus „GovTech“ sprendimams ir skatinant žaliąsias inovacijas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: