Panevėžio robotininkai pateko į stipriausių penketuką Europoje

Lapkričio 25-26 d. Estijoje, Taline, vyko kasmetės didžiausios robotikos varžybos „Robotex 2017“. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Technologijų mokymo centro (TMC) būrelių moksleiviai nudžiugino puikiais rezultatais ir pateko tarp Europos geriausiųjų.

Iš viso moksleiviai į varžybas vežėsi 8 robotus. Darbo, laiko ir pastangų ruošiantis varžyboms įdėta labai daug. TMC robotininkai nuolat dalyvaudavo varžybose Lietuvoje, kad pamatytų savo silpnąsias puses ir galėtų tobulėti.

Šie metai moksleiviams buvo kitokie. „Jautėmės kitaip, ruošėmės kitaip ir iššūkius kėlėme visai kitokius“, – mintimis dalijosi TMC vadovė Rugilė Draugelytė – Riaubienė.

Į varžybas Estijoje vyko Matas Matula, Tomas Armalis, Skaistė Kairytė, Vasarė Pilkaitė, Povilas Urbonavičius ir Kornelijus Petronis. Moksleiviai dalyvavo 4 rungtyse: „Folkrace“, „Mini sumo“, „iRobot sumo“ ir „City passing“.

Moksleiviai pademonstravo puikius rezultatus. „Labai džiaugiamės, kad besivaržydami su Europos geriausiais galime būti pačiame viršuje ir dar nesukaupę milžiniškos patirties demonstruojame gerus rezultatus“, – teigė R. Draugelytė-Riaubienė.

K. Petronis užėmė V vietą iš 150 „Folkrace“ rungties dalyvių. „iRobot sumo“ K. Petronis užėmė III, P. Urbonavičius – IV vietą.

TMC moksleiviai „Robotex“ varžybose dalyvauja antrą kartą. Pernai Valdymo technologijų magistrantūros studentas Giedrius Liaučys su „3 kg Sumo“ robotukais laimėjo 3-iąją vietą ir kelialapį į varžybas Japonijoje. 2-ąją ir 4-ąją vietas iškovojo T. Armalis ir K. Petronis.

Artimiausiu metu moksleiviai vėl ruošiasi dalyvauti varžybose, kuriose sieks dar geresnių rezultatų.

 

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: