Pixabay nuotr.

Panevėžio savivaldybė įgyvendina pedagogų pritraukimo programą

Siekdama stiprinti miesto pedagogų bendruomenę Panevėžio miesto savivaldybė jau penktus metus įgyvendina specialistų pritraukimo į miesto ugdymo įstaigas ir pedagogų perkvalifikavimo programą. Čia numatytos profesijos prestižo kėlimo kryptys, priemonės ir veiklos. Viena programos krypčių – finansinė parama trūkstamų specialybių pedagogams. Šiemet ją gaus 8 žmonės.

„Norime pritraukti ir paskatinti trūkstamų specialybių pedagogus dirbti pedagoginį darbą būtent Panevėžio mokyklose. Pirmą kartą šią programą pradėjome įgyvendinti 2018-iaisiais. Tuomet šia parama pasinaudojo 7, 2019 ir 2020-aisiais – po 11, 2021 – 7 žmonės. Įgyvendinimo priemonių plane buvo numatyta ir nauja veikla – mokyklų ir mokytojų dalyvavimas programoje „Renkuosi mokyti“. 2021 m. šios programos dalyviui – ekonomikos mokytojui – dvejų metų mokymuisi buvo skirti 5 tūkst. Eur. Atsižvelgdami į trūkstamų specialybių pedagogų poreikį prioritetą teikėme Lietuvos aukštosiose mokyklose ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo pedagogiką, psichologiją, tiksliųjų, gamtos mokslų bakalauro ar perkvalifikavimo programas studijuojantiems asmenims“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Įvertinus studijų pažangumą ir kitus dokumentus, toliau bus iš dalies finansuojamos ir pusę metinės mokslų kainos bus apmokėta Panevėžio kolegijos 4 nuolatinėse bei ištęstinėse studijose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogiką studijuojančioms studentėms. Dalinis studijų finansavimas bei kelionės išlaidos sesijų metų bus skirtas Vilniaus universitete pradinio ugdymo specializacijos perkvalifikavimo studijose besimokančiai miesto progimnazijos mokytojai. Naujai skirta finansinė parama dviem Panevėžio kolegijos ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą studijuojančios studentėms. Vienkartinė išmoka – 1000 Eur – persikėlimo išlaidoms iš dalies kompensuoti skirta progimnazijoje įsidarbinusiai lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, atvykusiai gyventi iš Vilniaus.

Priklausomai nuo studijų kainos, visoms studentėms skirta nuo 486 iki 1860 Eur, iš viso – 8853,08 Eur. Finansinė parama trūkstamų specialybių pedagogams skiriama įgyvendinant Jaunų specialistų pritraukimo į Panevėžio miesto ugdymo įstaigas ir pedagogų perkvalifikavimo programą. Iš biudžeto tam numatyta 10 tūkst. Eur.

Studijų finansinės paramos gavėjas yra asmuo, studijuojantis Lietuvos aukštojoje mokykloje ugdymo mokslų  profesinio bakalauro, bakalauro, studijų ar perkvalifikavimo programas, kurios yra trūkstamų specialybių pedagogų sąraše, atvykstantis dirbti į Panevėžio miesto ugdymo įstaigas ir atitinkantis nustatytus kriterijus. Pirmenybė teikiama geriau besimokantiems (atsižvelgiama į paskutinio baigto semestro studijų rezultatų vidurkį) studijų finansinės paramos gavėjams. Pirmumo teisę turi persikraustymo išmokos gavėjai, turintys didesnį pedagoginio darbo stažą. Tais atvejais, kai studijų finansinės paramos gavėjų semestro studijų rezultatų vidurkis yra vienodas arba persikraustymo išmokos gavėjų pedagoginio darbo stažas yra vienodas, pirmenybė teikiama pirmiau padavusiems prašymus.

Finansinė parama skiriama antro ir aukštesnio kurso studentams ir perkvalifikavimo programas, kurios yra trūkstamų specialybių pedagogų sąraše, studijuojantiems asmenims. Paramos gavėjai, studijuojantys kolegijose nuolatine forma, gali gauti dalinį studijų finansavimą ir vienkartinę išmoką kelionės išlaidoms sesijų metu apmokėti 2 metus, ištęstine forma – 3 metus, studijuojantys universitetuose – 3 metus. Studijų finansinės paramos gavėjams skiriamo dalinio studijų finansavimo dydis yra 50 proc. metinės studijų kainos vienam paramos gavėjui vieną kartą per kalendorinius metus.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: