„Panevėžio šlovės alėja“ supažindins su žymiausiais kraštiečiais

Virtuali galerija „Panevėžio šlovės alėja: žymiausieji kraštiečiai“ – tai tikra Panevėžio krašto žymiausių žmonių enciklopedija, kurią parengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Iki šiol tai pats išsamiausias skaitmeninis  žymiausių mūsų kraštiečių biografijų rinkinys.

Čia pristatomi aktoriai, režisieriai, architektai, inžinieriai, dvasininkai, laisvės kovotojai, literatūros kūrėjai, medikai, menininkai, mokslininkai, muzikai, pedagogai, politikai, sportininkai ir kitų sričių atstovai. Pavaikščioję po šią šlovės alėją sužinosime apie 135 asmenybes, savo veikla garsinusias mūsų kraštą Lietuvoje ir pasaulyje. Vieni žmonės gimė Panevėžio mieste ar dabartinio Panevėžio rajono ribose, kiti gyveno tam tikrą gyvenimo laikotarpį ir intensyviai dirbo, kūrė Tėvynės labui.

Labai platus amžiaus tarpsnis, kurį apima šis biografijų rinkinys. Pats vyriausias asmuo šioje galerijoje yra dailininkas Kanutas Ruseckas, gimęs 1800 metais, o jauniausias – plaukikas Danas Rapšys, kuris 2020 metais atšventė 25 metų sukaktį.

„Panevėžio šlovės alėjos“ straipsniuose pateikti svarbiausi asmenybių biografijos faktai, jų darbai ir pasiekimai, o apie iškeliavusius anapilin – jų atminimo įamžinimo duomenys. Pridedami ir literatūros sąrašai.

Kviečiame pakeliauti „Panevėžio šlovės alėja“, kurią rasite bibliotekos portale „Panevėžio kraštas virtualiai“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: