Panevėžio TAU konferencija kunigui Alfonsui Lipniūnui

Vasario 21 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko konferencija „Kun. Alfonso Lipniūno šviesos palytėti“. Ją organizavo Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto istorijos fakultetas, Magaritos grupė. Konferenciją vedė TAU dekanė Zita Kazlauskienė.

Pagrindinį pranešimą padarė Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Jo ekscelencija kalbėjo apie kun. Lipniūno siekius, meilę, pasiaukojimą, tvirtybę ir tai susiejo su savuoju gyvenimišku keliu. Pasakojo apie nesenai išleistą Stasio Ylos monografiją „Kunigas Alfonsas Lipniūnas“ ir jame surašytus „susitikimus“ su kunigu A. Lipniūnu. Tie susitikimai vyko neakivaizdžiai, nes 1943 m. kovą A. Lipniūnas įkaitu buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos stovyklą, tada emeritui tebuvo penkeri metai. Klausytojams tai nušvietė kunigo kankinio pasiaukojantį gyvenimą iki ligos ir mirties Pucke, palaikų grįžimą į Lietuvą 1989 m.

Progrimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė pasakojo, apie mokyklos gyvenimą, kunigo Alfonso Lipniūno vardo suteikimą šiai įstaigai. Apie kunigo Alfonso Lipniūno asmenybės autoritetą ir įtaką mokyklos bendruomenei.

Kraštotyrininkė Ona Jankevičiūtė-Striškienė šios gimnazijos kunigo Alfonso Lipniūno muziejui padovanojo fotografijų kopijas, dovanotas jos seneliams Antaninai ir Antanui Jankevičiams. Vienoje jų yra kunigo Alfonso Lipniūno ranka rašytas užrašas. Papasakojo savo motinos Konstancijos Jurkevičiūtės-Jankevičienės prisiminimus apie kongresus, seminarus, kuriuos jiems vesdavo kunigas Alfonsas Lipniūnas.

Po konferencijos buvo lankomas progimnazijos muziejus, skirtas kunigui Alfonsui Lipniūnui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: