Panevėžio teatras „Menas“ kviečia į kūrybines dirbtuves – „Neurologinis vaidybos metodas“ Lekt. Annita Capousizi (Graikija)

Birželio 18-20 dienomis, 10-14 val., Panevėžio teatre „Menas“ vyks 3 dienų / 4 valandų praktinis seminaras – kūrybinės dirbtuvės „Neurologinis vaidybos metodas“, skirtos teatro profesionalams ir mėgėjams.

Dirbtuvių lektorė: 

Annita Capousizi (Graikija) – režisierė, aktorė, lektorė, pedagogė. 2016 m. Annita apdovanota prestižine Fulbraito menininko stipendija Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurios metu ji atliko meninį bei praktinį tyrimą apie neuroedukacijos taikymą teatre ir išvystė praktinę metodiką, skirtą aktoriams, pedagogams ir negalią turintiems asmenims. Kartu su savo kolegomis Annita įkūrė pirmąją profesionalią teatro akademiją, pritaikytą asmenims su negalia.

Annita Capousizi

„Neurologinis vaidybos metodas“ jungiantis dvi sritis – neuromokslą ir teatrą – skirtas integruotai švietimo aplinkai: žmonėms su negalia ir be jos. Šis metodas yra pagrįstas neurobiologine mūsų kūno funkcija ir dėmesingumu, kuris būtinas scenoje. Seminare dalyviai bus supažindinami su pagrindiniais neurologijos principais ir praktiniu jų taikymų vaidyboje. Atikdamineurodiagnostinius pratimus ir neurologines treniruotes pagal specializuotą vaidybos programą, bus siekiama suprasti, kaip integruotas požiūris į mūsų kūno funkcionavimą gali padėti išlaisvėti ir turėti daugiau sąmoningos kontrolės.

3 dienų užsiėmimų metu, taikant integruotą vaidybos ir neurologijos praktiką, bus apžvelgiami 7 pagrindiniai vaidybos principai: atsipalaidavimas, susikaupimas, emocinė atmintis, veiksmas, vaizduotė, aplinkybės ir tempo ritmas.

4 valandas trunkančios kūrybinės dirbtuvės sudarytos iš dviejų dalių: I dalis (trukmė – 2 val.) – teorinė dalis, kurioje bus analizuojami metodo principai ir instrukcijos. II dalis (trukmė – 2 val.)  skirta praktiniams užsiėmimams. Šioje dalyje, taikant vaidybos ir improvizacijos pratimus bus bandoma praktiškai įsisavinti teorinę medžiagą ir suprasti, kaip neurologiniu metodu paremti vaidybos principai tiesiogiai veikia scenos menų praktikoje.

Tarp teorinės ir praktinės dalies bus 15 min. pertrauka.

Pastaba: kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti žmonės turintys negalią.

Reikalavimai: patogūs drabužiai, tekstas išmoktas mintinai (gali būti bet kas – poezija, proza, monologas).

Birželio 18-20 d., 10:00-14:00 val.

Panevėžio teatre „Menas“, Vasario 16-osios g. 19.

Trijų dienų, kūrybinių dirbtuvių kaina – 50 Eur.

Vietų skaičius labai ribotas.

Tel. pasiteiravimui 865558593.

Panevėžio teatras „Menas“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: