Panevėžio TLK antikorupcinė iniciatyva pelnė ministerijos apdovanojimą

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) gruodžio 8-ąją pirmą kartą surengtas iškilmingas Tarptautinės antikorupcijos dienos minėjimas. Sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov įteikė padėkos raštus veiksmingiausių 2015 m. sveikatos apsaugos sistemos antikorupcinių iniciatyvų organizatoriams bei įgyvendintojams.

Tarp apdovanotų reikšmingiausių šalies antikorupcinių iniciatyvų pateko ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos iniciatyva vykdant sveikatos priežiūros kontrolę (TLK). Padėkos raštas skirtas Panevėžio TLK direktoriui Jonui Narbutui ir už korupcijos prevenciją atsakingai Administravimo skyriaus vedėjai Astai Levickienei. Apdovanojimą SAM atsiėmė direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė ir A. Levickienė.

„Šie metai yra ypatingi. Pirmą kartą ministerijos istorijoje buvo nuspręsta Tarptautinės korupcijos prevencijos dienos proga viešai pasveikinti pasižymėjusių iniciatyvų entuziastus, – teigė sveikatos apsaugos viceministras Valentin Garvrilov. – Ir pirmą kartą buvo sugalvota pažvelgti į antikorupcinę veiklą trimis kryptimis: antikorupcinė šalies veikla, vykdant sveikatos priežiūros kontrolę, veikla, teikiant gydymo paslaugas ir veikla ne sveikatos sistemos srityje“. Dėkodamas už pasiekimus, viceministras išreiškė viltį, kad visų neabejingumas ir aktyvios bendros pastangos padės nugalėti neoficialių mokėjimų už gydymo paslaugas ar neskaidrių viešųjų pirkimų gydymo įstaigose blogį.

Panevėžio TLK apdovanota už 2015 m. antrąjį pusmetį pradėtą įgyvendinti sustiprintą nepakantumo neteisėtiems mokėjimams gydymo įstaigose ir vaistinėse iniciatyvą, kai visi įstaigos darbuotojai buvo pakviesti stebėti, rinkti asmeninę patirtį apie priemokas gydymo įstaigose ar vaistinėse ir dalintis ta patirtimi, o gyventojams, kurie kreipiasi su žodiniu skundu į Panevėžio TLK dėl priemokos teisėtumo, siūloma raštu kreiptis į Panevėžio TLK, paaiškinama neteisėto mokėjimo grąžinimo tvarka, besiskundžiantieji nesiunčiami vien tik į gydymo įstaigos administraciją. Pagal skundus atliekami patikrinimai.

Iniciatyvai priklauso dar dvi neatsiejamos kovos su korupcija dėl neteisėtų mokėjimų priemonės: dviejuose lauko ekranuose Panevėžyje nuo 2015 m. liepos 10 d. rodomi vaizdo klipai „Klausk gydymo įstaigoje, kodėl reikia mokėti papildomai“ ir „Atsidėkokite medikui šypsena“, taip pat rankenų laikiklių su TLK informacija vežiojimas Panevėžio ir Utenos miestų autobusuose. Šiuose laikikliuose 8-iuose Panevėžio ir 5-iuose Utenos autobusuose spalio–lapkričio mėnesiais vežiotos skrajutės „Jūsų prašo mokėti papildomai?“

Dar viena kompleksinė antikorupcinė priemonė, skatinanti visuomenės domėjimąsi ir nepakantumą neteisėtiems mokėjimams, – Panevėžio TLK 2015 m. užsibrėžtas tikslas suaktyvinti pacientų, kuriems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis buvo suteiktos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, informavimą apie šių paslaugų kainas. Tuo tikslu nuo 2015 m. vasario mėnesio kiekvienas pilietis, besikreipiantis į Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyrių, supažindinamas su galimybe gauti jam suteiktų paslaugų suvestinę ir informaciją apie tai, kiek ligonių kasos sumokėjo gydymo įstaigai už jam suteiktas paslaugas. Tuo pačiu atliekama besikreipiančiųjų į Panevėžio TLK apklausa: klausiama, ar jie žino apie suvestinę, ar norėtų ją gauti, prašoma pasiūlyti efektyviausias informacijos sklaidos šiuo klausimu priemones.

Be Panevėžio TLK, apdovanotos dar 2 reikšmingiausios šalies antikorupcinės iniciatyvos – VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos iniciatyvos, jų autoriai ir įgyvendintojai. Taip pat apdovanota Lietuvos medicinos studentų asociacija LiMSA, kuri jau ketverius metus sėkmingai įgyvendina antikorupcinę akciją „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: