Pixabay nuotr.

Panevėžio TLK apmokės daugiau kataraktos operacijų

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) baigė pasirašyti 2015 metų sutartis su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ). Iš viso šįmet pasirašytos 273 sutartys. Iš jų 72 sutartys pasirašytos su ligoninėmis, 45 – pirminės asmens sveikatos priežiūros centrais, 83 – konsultacijas, 33 – dantų protezavimo, 23 – medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 17 sutarčių pasirašyta su kitas paslaugas teikiančiomis ASPĮ. Visoms ASPĮ pagal pasirašytas sutartis numatyta skirti beveik 126 mln. eurų.

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pirmiausia džiaugiasi, kad per 2014 metus iš esmės pagerėjo visų ASPĮ finansinė padėtis, dauguma gydymo įstaigų metus baigė nenuostolingai (ryškesnį neigiamą finansinį rezultatą turėjo tik 2 ligoninės – Respublikinė Panevėžio ir Visagino). Direktorius teigia: pasirašant 2015 metų sutartis teko nemažai derėtis, ypač su stacionarinėmis gydymo įstaigomis, tačiau apskritai sutarčių pasirašymo procesas vyko sklandžiai.

„Tai, kad ne su visomis sutartis pasirašyti pageidavusiomis įstaigomis jos buvo pasirašytos, įrodo, jog ligonių kasa nėra tik pageidavimų tenkintoja. Dėl kai kurių atskirų paslaugų su ASPĮ diskutavome, aiškinomės, derėjomės, taip pat atsižvelgėme į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtintus sveikatos priežiūros paslaugų, kurias galima finansuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, kriterijus – vertinome paslaugų vartojimo dydį ir kt. Pavyzdžiui, dėl pernelyg didelio paslaugų vartojimo turėjome atmesti 13 Panevėžio ir Utenos apskrityse esančių ASPĮ prašymus dėl naujų paslaugų apmokėjimo. Dėl tos pačios priežasties nepatenkinome 63 kitų TLK veiklos zonos ASPĮ prašymų“, – sako J. Narbutas.

Panevėžio TLK vadovas pastebi, kad jo vadovaujamos įstaigos veiklos teritorijoje pagrindinė problema – gerokai didesnis nei šalies vidurkis standartizuotas hospitalizacijos rodiklis, tačiau mažesnių rajonų ligoninės orientuojasi tik į stacionarines paslaugas ir nenoriai renkasi kitas gydymo rūšis – dienos stacionarą, dienos chirurgiją, stebėjimo ir ambulatorinės chirurgijos paslaugas. Privačių ASPĮ vadovai nori teikti tik konsultacijas, nors jų akivaizdžiai teikiama per daug. Kai kurios ASPĮ pageidavo teikti naujas paslaugas, tačiau nesusitvarkė reikalingų dokumentų.

Pasirašant sutartis pirmenybė teikta prioritetinėms paslaugoms. Kadangi praėjusiais metais buvo juntamas didesnis akių kataraktos operacijų poreikis, 2015 metais padidintos, kiek tai leido teisės aktai, šios dienos stacionare teikiamos paslaugos apimtys: daugiau kataraktos operacijų planuojama apmokėti Respublikinei Panevėžio ligoninei ir dar 9-ioms kitų TLK veiklos zonos ASPĮ.

Panevėžio TLK direktorius apgailestauja: nors slaugos paslaugų poreikis vis didėja, jų didinti nebuvo galimybės.

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: