AINA.LT nuotr.

Panevėžio TLK viešėjo bendrijos „Atgaja“ moterys

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) šią savaitę lankėsi Panevėžio moterų, sergančių krūties ligomis, bendrijos „Atgaja“ narės. Susitikime su Panevėžio TLK direktoriumi Jonu Narbutu, Kontrolės ir kt. skyrių specialistais dalyvavusios panevėžietės domėjosi apie reabilitacijos galimybes onkologiniams ligoniams, klausė, kaip gauti nemokamą specialisto konsultaciją, norėjo daugiau sužinoti apie šeimos gydytoją kaip patarėją ir koordinatorių ir kt. aktualijų.

Bendrijos pirmininkė Irena Sabaliauskienė informavo, kad daugiau kaip prieš 15 metų susikūrusią bendriją iš pradžių vienijo apie 60 narių. Dabar narių skaičius sumažėjęs – vienoms moterims gyvenimas padėjo nugalėti ligą, su kitomis teko atsisveikinti. Tos, kurios priklauso bendrijai, stengiasi kuo daugiau sužinoti, kaip gyventi ir kovoti su liga.

Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė į susitikimą atvykusioms viešnioms papasakojo apie galimybes gauti medicininę reabilitaciją dėl ginekologinio profilio ligų, informavo, kur Panevėžyje teikiama reabilitacija, taip pat priminė, kaip svarbu yra tikrintis pagal prevencijos programas, pateikė krūties vėžio prevencijos programos vykdymo rezultatus. R. Venckienė pažymėjo, kad sunkios ligos išaiškinamos ne tik per prevencijos programas – jas gali aptikti onkologai, ginekologai, radiologai, kai pacientai pas šiuos specialistus siunčiami. Labai svarbu pasitikėti šeimos gydytojais, pasidalinti su jais sveikatos nusiskundimais, kad, reikalui esant, šeimos gydytojai galėtų nusiųsti į specialisto konsultaciją ir išaiškinti ligą. Prieš siunčiant konsultuoti šeimos gydytojas privalo atlikti visus reikalingus tyrimus.

Viena iš „Atgajos“ moterų prisiminė dalyvavusi krūties vėžio prevencijos programoje, tačiau mamogramos, anot jos, neparodžiusios ligos užuomazgų. Tik tada, kai pati, apčiuopusi įtartiną mazgelį vienoje krūtyje, apie tai pasakė gydytojai, buvo paskirta echoskopija, patvirtinusi nuogąstavimus.

Į bendrijos pirmininkės klausimą, ar su visomis sveikatos priežiūros įstaigomis, esančiomis Panevėžyje, Panevėžio TLK sudaro sutartis, J. Narbutas atsakė, jog su visomis, kurios to pageidauja ir turi licenciją teikti paslaugas. Iki šiol pageidavimo sudaryti sutartį su ligonių kasa Panevėžyje nėra išreiškusi tik V. Bružienės klinika.

Direktorius pridūrė, kad sutartys sudaromos ir su valdiškomis, ir su privačiomis pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. 75 proc. lėšų šioms įstaigoms mokama už prirašytus gyventojus, likusi dalis – už skatinamąsias paslaugas.

Moterims buvo priminta, kaip svarbu yra domėtis mokėjimais gydymo įstaigose, kalbėta apie tai, kad ligonių kasoje galima gauti duomenų apie suteiktų paslaugų kainas suvestinę arba šią informaciją pamatyti per elektroninę bankininkystę, atsakyta į viešnių klausimus apie mokėjimus, vaistų kompensavimą ir kt. Po susitikimo Kontrolės skyrius moteris konsultavo asmeniškai.

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: