Panevėžio Tulpių kvartale gali atsirasti kapinės ar zoologijos sodas? – kita medalio pusė

Šioje istorijoje yra ir kita medalio pusė. Tulpių gatvės 23 namo gyventoja reiškia savo nuomonę prisidengdama visų gyventojų vardu. Manau, kad taip negalima. Šis asmuo pasipiktino, kad buvo pastatyti gėlių vazonai, užkertantys neteisėtą pravažiavimą per žaidimų aikštelę ir galimybę statyti automobilius ant pėsčiųjų takų. Taip pat uždarantys patekimą į Aido gatvę (pažeidžiant kelių eismo taisykles).

Namo gyventoja panelė Žydrūnė ir nurodė, kad prie namų pasistatyti automobilio neįmanoma, nes nuo Rašytojų gatvės pusės įvaža atitverta nuo nugriauto kino teatro “Garsas” atvežtomis klombomis – vazonais.

Ar ši gyventoja gyvena Rašytojų aikštėje? Norėčiau paklausti, koks kelias buvo užtvertas ir kur jis veda. Rašytojų aikštės keliukas veda tik iki šių namų valdų ir kartu kertasi su pėsčiųjų takais. Jokio kito įvažiavimo čia nėra. Rašytojų aikštės Nr.4 tvoros gale pastatyti gėlių vazonai yra keliuko pabaiga ir saugaus pėsčiųjų tako atkarpa iki krepšinio aikštelės. Rašytojų aikštės gyventojai tik rūpinasi saugumu. Pagal Tulpių gatvės 23-iajį namą yra nutiestas asfaltuotas kelias ir galima laisvai patekti į norimas stovėjimo aikštelės pritaikytas automobiliams stovėti. (Pridedu žemės sklypo Rašytojų aikštės formavimo projektą-brėžinį).

Norėčiau paminėti, kad šis daugiaaukštis turi dvi automobilių stovėjimo aikšteles, tiek vienoje namo pusėje, tiek kitoje ir dar vieną netoli namo esančios krepšinio aikštelės. Dar automobiliai statomi Rašytojų aikštės gatvėje, Taikos alėjoje ir pačioje Aido gatvėje.

Gyventoja prisistačiusi Žydrūnė straipsnyje piktinasi, kad neleidžiama įrengti aikštelės norimoje vietoje, kuri pagal Panevėžio miesto teritorijų patvirtintus planus priskirta žaliai zonai. Pagal tuos pačius planus yra numatyta galimai įrengti stovėjimo vietas prie Tulpių g. 23 namo nuo Rašytojų aikštės pusės, tačiau jiems tai kategoriškai netinka (beje ši teritorija priskirta Tulpių g.23 namui, kurią bendrija prižiūri ir tvarko, o žalios zonos teritoriją prižiūri Rašytojų aikštės gyventojai (nes savivaldybė nespėja šienauti).

Gėlių vazonai pastatyti Panevėžio miesto savivaldybės sprendimu ribojant eismą ne tam skirtoje vietoje, nes pagal servitutinius planus yra kelias  tik į du Rašytojų aikštės namus, kaip įvažiavimas-išvažiavimas į namų valdas. Gėlių vazonai šalia krepšinio aikštelės pastatyti Panevėžio miesto savivaldybės sprendimu, kad atribotų stovėjimo aikštelę nuo žaidimo aikštelės ir užtikrintų saugumą. (Panevėžio miesto savivaldybei ne kartą buvo pateikti vaizdo įrodymai, kad vairuotojai įvažiuodavo į aikštę apsisukti net tuo metu, kada ten žaisdavo vaikai).

Noriu pabrėžti, kad automobilių stovėjimo vietų problema yra ne tiek dėl Tulpių g. 23 namo gyventojų, kiek dėl aplinkinių namų nenorėjimo savo kiemuose įrenginėti aikštelių. Kažkodėl visi nori užimti gretimų namų kiemus. Kaip pavyzdį norėčiau paminėti Tulpių g. 20 daugiaaukštį namą, kurio gyventojai dalinai už savo lėšas įsirengė virš 20-ties automobilių stovėjimų vietų, o Tulpių g. 21 namo gyventojai turėdami tokias pat sąlygas ir teritoriją, neįsirengė nė vienos automobilio stovėjimo aikštelės. Norėčiau paklausti, tai kur statomi jų automobiliai? Štai ir jums atsakymas.

Be to, už Tulpių g. 23 namo yra didžiulis nenaudojamas asfaltuotas plotas, kuriame nėra nei žaidimų aikštelės nei kitų įrenginių. Ten automobilių stovėjimo aikštelės įrengti kažkodėl nenori (matyt nepatinka savų automobilių burzgesys po langais), bet ją nori įrengti panaikinant veją žalioje zonoje.

Tikrai netrūksta pavyzdžių, kai Panevėžio miesto daugiabučių namų gyventojai susitvarko ir automobilių aikšteles, ir puoselėja aplinką, o ne piktinasi gražiai sutvarkytais gėlių vazonais.

Norėčiau padėkoti ir ištarti didelį AČIŪ Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojams už pastangas ir atlikta darbą. Man šie „sovietmečio“ gėlių vazonai netrukdo ir smagu matyti saugiai žaidžiančius vaikučius šioje krepšinio aikštelėje.

Šie vazonai tikrai ne šiaip atsirado, o tam, kad būtų saugu tiek vaikams, tiek pėstiesiems. Pridedu keletą nuotraukų, kuriose matyti netoleruotinas vairuotojų elgesys šioje teritorijoje.

Pagarbiai,

L.Tumonienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: