Panevėžio Tulpių kvartale gali atsirasti kapinės ar zoologijos sodas?

Panevėžio Tulpių gatvės 23-io namo gyventojai ne vieną kartą kreipėsi į miesto savivaldybę, kad būtų bendrijai išnuomotas maždaug 20 arų šalia namo esantis bendro naudojimo valstybinės žemės sklypas, kuriame žmonės savo lėšomis įsirengtų automobilių stovėjimo aikštelę, nes pagal sovietinius kanonus projektuotame kvartale šimto butų namui buvo numatyta tik dešimt stovėjimo vietų automobiliams, kurias dar užima ir aplinkinių namų gyventojai. Žmonėms keisčiausia, kad į jų prašymą savivaldybės klerkai atsakė, jog bendro naudojimo teritorijoje gali būti įrengtos kapinės ar zoologijos sodas, tačiau ne automobilių stovėjimo aikštelė. Kodėl? To nenumato visagalis bendrasis planas…

Į redakciją kreipėsi minėto namo gyventoja panelė Žydrūnė ir nurodė, kad prie namų pasistatyti automobilio neįmanoma, nes nuo Rašytojų gatvės pusės įvaža atitverta nuo nugriauto kino teatro „Garsas“ atvežtomis klombomis – vazonais.

„Gyvename kaip sovietmetyje. Šimto butų namas, o mašinoms pastatyti – tik dešimt vietų. Kreipėmės į savivaldybę, o iš ten atsako, kad mūsų prašomas plotas yra bendro naudojimo teritorija ir joje gali būti įrengiamos kapinės ar zoologijos sodas, tačiau ne automobilių stovėjimo aikštelė“,- sakė panevėžietė.

Tą patį kartojo ir namo bendrijos pirmininkas ponas Eugenijus. Anot jo, namo gyventojai širsta, pyksta, tačiau dėl miesto valdžios užmačių ar sprendimų gyventojų lūkesčiai atsimuša kaip žirniai į sieną.

Atsakymus gyventojams su savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos žinia rašiusi savivaldybės Teritorijų ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Skiotienė akcentavo, jog viską apsprendžia miesto valdžios patvirtintas detalusis planas. Anot jos, gyventojai įstatymų nustatyta tvarka galėtų kreiptis į tą patį savivaldybės administracijos direktorių T. Jukną, kad tas planas būtų pakeistas. Iš kur vazonai, „tulpėse“ „išdygo“ valdininkė teigė nežinanti.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: