Panevėžio turgūs merdi, bet po truputį atsigauna

Covid-19 pandemija ir paskelbtas karantinas palietė daugumos žmonių gyvenimus, o ypač smulkųjį ir vidutinį verslą. Darbą, o kartu ir pajamas bei pragyvenimo šaltinius prarado beveik visi ne maisto produktais prekiavę turgaus prekeiviai ir tikriausiai tik vienas Dievas žino kada gyvenimas grįš į ankstesnes vėžes.

Panevėžio centrinio turgaus direktorė Asta Pačekajūtė net apytikslių turgaus praradimų dėl įvesto karantino pasakyti negalėjo. Anot jos, nors pirkėjų būdavo kažkiek mažiau, prekyba mėsa ir jos produktais, vaisiais ir daržovėmis, duonos gaminiais ir kitais maisto produktais niekada nebuvo nutraukta. Šiuo metu, laikantis tam tikrų reikalavimų bei rekomendacijų, jau veikia laikrodžių ir batų taisyklos, kas dieną daugėja prekiaujančiųjų pramoninėmis prekėmis.

„Kioskai ir paviljonai lieka tušti, o didžiausia bėda, o norint, kad žmonės galėtų prekiauti pramoninėmis prekėmis priversti išsinešti stalus ir prekiauti ant galvos krintant sniegui ar lietui. Labai sunkiai, bet po truputį atsigauname. Negaliu pasakyti, kiek pardavėjų dirba ar nedirba, nes situacija kasdien keičiasi“,- sakė A.Pačekajūtė.

Turgaus direktorė sakė, kad paskelbus informaciją „Facebook“ į turgų užsuka vis daugiau pirkėjų, o labiausiai džiugina, kad žmonės tampa sąmoningesni ir turgaus nebeužgriūna piko valandomis.

„Anksčiau dauguma pirkėjų į turgų sugužėdavo apie 11 – 12 valandą, o dabar kai kurie iš jų savaitgaliais ateina net nuo 7 val. arba baigiantis turgaus darbo laikui apie 13 val. Toks panevėžiečių sąmoningumas džiugina ir galbūt pasitarnaus, kad situacija dėl pandemijos gerėtų, o karantino suvaržymai švelnėtų“,- sakė A.Pačekajūtė.

Panevėžio ūkininkų turgaus direktorė Sonata Daktaraitė sakė, kad turgaus apyvarta krito gerokai daugiau nei per pusę ir dabar jis laikosi tik iš maisto produktų prekybos, nes augaliukais bus pradėta prekiauti labiau pavasarėjant, o pramoninėmis prekėmis – tik sušvelninus karantino reikalavimus.

„Kioskai ir paviljonai stovi tušti. Žmonių, nors ir mažiau, ateina mėsytės, duonytės, daržovių ar vaisių nusipirkti. Gyvename sunkiai, bet krutame ir prasidėjus pavasariui tikiuosi, kad reikalai pakryps į geresnę pusę“, – sakė S.Daktaraitė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: