VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio vaiko raidos centre pagalba vaikams, paaugliams ir jų tėveliams

Akivaizdu ir tai labai džiugina, kad Panevėžyje ir šiaurės Lietuvos regione didėja ir gerėja teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kiekis ir kokybė. Panevėžys ėmėsi lyderystės medicinos srityje, kurios laikytis yra pasirengęs ir ateityje.

Labai džiaugiamės, kad Panevėžio kraštas yra vienas iš tų šalies regionų, kuriame yra įsteigtas Vaiko raidos centras. Tai – didžiulė pagalba vaikams, paaugliams ir, žinoma, jų tėveliams, nes nebereikia vykti į Vilnių ar Kauną, kad jų vaikams būtų suteikta tinkama pagalba. Šiame centre diagnozuojamos ir gydomos vaikų ligos bei teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos vaikams, kuriems būdingi vaiko raidos, emociniai ir elgesio sutrikimai. Įstaigoje dirba ir paslaugas Panevėžio ir aplinkinių rajonų vaikams, paaugliams bei jų tėveliams teikia 24 darbuotojai. Čia dirba psichologai, logopedai, psichiatrai, ergoterapeutai, masažuotojai, kineziterapeutai, socialiniai darbuotojai. Vaiko raidos centre yra teikiama integruota kompleksinė vaikų ir paauglių sveikatos pagalba pagal biopsicho socialinį modelį, kurio pagrindas – ne medikamentinė (psichologo, psichoterapeuto) paslauga.

„Į mūsų centrą atvykstančių pacientų skaičius nuolat auga, nes sulaukiame ir besikreipiančių iš kitų miestų, kurie nori pas mus ne tik gydytis, bet ir tikslintis kitur nustatytą diagnozę ar gauti įvairių rekomendacijų ir patarimų. Pastebimas padidėjęs poreikis tų paslaugų, kurias teikia mūsų raidos centras, išaugęs rūpinimasis vaikų ir paauglių psichine sveikata – tėvai daug drąsiau kreipiasi į mus dėl įvairios pagalbos, į kurios teikimą yra įtraukiama ir visa šeima. Pastaruoju metu sulaukiame nemažai pacientų, kurie skundžiasi įvairiais valgymo sutrikimais, tad, padėdami šiems pacientams, mes ir patys kaskart įgyjame naujos patirties ir plečiame mūsų centre teikiamų paslaugų spektrą. Turime galimybę teikti ne tik ambulatorines, bet ir kompleksines dienos stacionaro paslaugas, kuriomis labai aktyviai naudojasi tėvai“, – pasakoja Vaiko raidos centro vaikų ir paauglių psichiatrė Eglė Klivickaitė.

„Vaiko raidos centre specialistai teikia ankstyvosios reabilitacijos bei psichiatrijos paslaugas. Taupydami atvykstančiųjų į mūsų centrą laiką, stengiamės reikalingas paslaugas teikti kompleksiškai, kad tėveliams būtų patogiau lankytis mūsų įstaigoje. Per laikotarpį, kai dirba vaiko raidos centras, jame įvyko daug teigiamų pokyčių – išplėstas teikiamų paslaugų spektras, buvo įdarbinti nauji specialistai, įsigyta naujos, moderniausios medicinos ir diagnostikos įrangos, įsisavintos naujos, inovatyvios metodikos – visa tai labai pasitarnavo efektyvesniam ir kokybiškesniam vaikų ir paauglių konsultavimui bei gydymui, efektyvesnis tapo mūsų centro specialistų darbas, sutrumpėjo eilės, nors, kita vertus, šių priemonių ir gero centro specialistų darbo dėka pastaruoju metu labai išaugo centre teikiamų paslaugų paklausa ir reikalingumas. Centre dirbantys specialistai „nemiega ant laurų“, o visada yra nuolatiniame mokymosi, tobulėjimo, naujų gydymo bei diagnostikos būdų ir metodikų įsisavinimo procese, nes puikiai supranta, kad, kokybiškai, saugiai ir efektyviai padėti raidos sutrikimų turintiems vaikams ir jų tėveliams galima tik taikant naujausių mokslo bei medicinos praktikos pasiekimus bei nuolat tobulėjant patiems. Šiuo metu aš pats dirbu su nauja atminties rekonsolidacijos metodika, kuri yra nukreipta į darbą su vaikais ir paaugliais, kažkada patyrusiais įvairias traumas ir kurie patys apie tai kalbėtis vengia. Šios metodikos esmė – padėti vaikui ar paaugliui, tiesiogiai nekalbant apie traumą. Džiugu, kad tampame šiuolaikiniu Vaiko raidos centru, teikiančiu kompleksines ambulatorines ir, greitu laiku, nuotolines konsultacijas vaikams, paaugliams ir jų tėveliams“, – kalbėjo Mindaugas Gurevičius, Vaiko raidos centro vaikų ir paauglių psichiatras.

„Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaiko raidos centre teikiamos inovatyvios paslaugos, kurios su kiekviena diena tampa vis paklausesnės ir reikalingesnės žmonėms. Džiaugiamės, kad per nepilnus dvejus savo darbo metus, šis centras „gražiai užaugo“, tapo paklausus ir galintis pilnai konkuruoti su Vilniaus ar Kauno vaiko raidos centrais. Tikrai nežadame apsiriboti tuo, kas pasiekta – ir toliau labai atidžiai seksime naujausius mokslo ir medicininės praktikos pasiekimus šioje srityje ir, kiek leis galimybės, investuosime į naujausią diagnostikos ir gydymo įrangą bei šiuolaikišką metodiką, siekdami kuo geriau padėti įvairių raidos sutrikimų turintiems vaikams ir paaugliams bei jų artimiesiems“, – apibendrino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pasitaikantys vaiko raidos sutrikimai – labai svarbi aktualija, reikalaujanti nedelsiamos ir nuolatinės medikų specialistų pagalbos. Tai – sunkus, įtemptas, kompleksinis ir, kartais, labai imlus laikui, darbas, reikalaujantis didžiulės specialistų kompetencijos bei glaudaus ir visapusiško bendradarbiavimo su šeima. Linkime Respublikinės Panevėžio ligoninės Vaiko raidos centro kolektyvui ir toliau sėkmingai, atsakingai ir profesionaliai darbuotis, sprendžiant vaikų ir paauglių raidos sutrikimų klausimus.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: