Panevėžio vakcinavimo centras su turimomis vakcinų dozėmis dar susitvarko

Paskelbus masinę Lietuvos gyventojų vakcinaciją prie Panevėžio vakcinavimo centro atsirado šiokios tokios eilutės, tačiau Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba teigia, kad centro pajėgumų panaudojant visas gaunamas vakcinas dar užtenka.

Nors ketvirtadienį Panevėžyje prie vakcinavimo centro susidarė skiepytis atėjusiųjų eilutė, M.Burba tikino, jog vakare jos nebuvo, todėl negalintis nieko komentuoti. Anot jo, pagal sudarytus grafikus ir turimus vakcinų kiekius žmonės skiepijami be kokių nors sutrikimų. M.Burbos žodžiais, vakcinuotų žmonių skaičius skirtingomis dienomis būna nevienodas, tačiau vidutiniškai per dieną skiepus gauna 1,2 tūkst. žmonių, o birželio 2-ąją buvo paskiepyti net 1368 asmenys.

M.Burba sutiko, kad paskelbus masinę vakcinaciją besiskiepijančiųjų amžius jaunėja, nors praėjusią savaitę didžiausias dėmesys buvo skiriamas revakcinacijai, o pavyzdžiui, ketvirtadienį antrasis skiepas buvo suleistas 400 žmonių priklausančių 55-64 metų amžiaus grupei. Dar vyresnių žmonių dabar ateina labai mažai, nes jau anksčiau jų buvo paskiepyta daugiau kaip 70 procentų.

M.Burbos teigimu, pagal gaunamus vakcinų kiekius Panevėžio vakcinavimo centras su savo užduotimis dar susitvarko, tačiau nuo kitos savaitės skiepijimą nuo pavojingo viruso pradeda ir privačios įstaigos, kaip kad „Babilone“ įsikūrusi „Apotheka“ vaistinė.

Nuo tiesaus atsakymo, ar Panevėžys gauna pakankamai vakcinų, M.Burba išsisuko, tačiau patikino, kad vakcinavimo centras dirbo ir šeštadienį.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: