Tado Kontauto nuotr.

Panevėžio valdžia palaimino „Garso” griovimą

Panevėžio miesto tarybos opozicijos iniciatyva sušauktas neeilinis tarybos posėdis baigėsi tuo, kuo galima buvo tikėtis dar jam nė neprasidėjus. Meras Rytis Mykolas Račkauskas, opozicijos pateiktus sprendimo projektus dėl kino teatro „Garsas” pastato griovimo sustabdymo, bei S.Eidrigevičiaus menų centro steigimo nukišo į posėdžio darbotvarkės pabaigą, o valdantieji, nepaisant opozicionierių aiškinimų, pritarė paskutinio miesto kino teatro pastato šlavimui nuo pamatų. Savivaldybės projektas su valstybės bei Europos sąjungos parama vertinamas beveik 11 mln. eurų.

Kam kinui reikalingi kelių šimtų vietų kino salė, jei užteks ir keliasdešimt vietų neva būsimajame centre?

Opozicija buvo pateikusi sprendimo projektą, kad kino teatro „Garsas” pastatas būtų rekonstruojamas ir pritaikytas kino bei SEMC reikmėms, o galbūt net menų centras galėtų būti steigiamas šalia esančiame buvusiame konservų fabrike.

Galbūt tik ateitis parodys ar numatyti daugiau kaip dešimties milijonų eurų savivaldybės, Europos sąjungos ir Vyriausybės investicijų programos pinigai atsipirks, nes valdantieji, žadantys SEMC tapti europiniu ar net pasauliniu kultūros traukos centru su ponu menininku S.Eidrigevičiumi priešakyje, kuris ne kartą keitė nuomonę, nėra sudarė jokios kūrinių dovanojimo, paveldėjimo, nuomos ar kitos sutarties.  Negana to, niekas nežino, jog netgi SEMC pavykus gauti S.Eidrigevičiaus darbų kolekciją, ar centras nesurys visų miesto kultūrai skiriamų pinigų.

Visais opozicijos klausimais bene vienareikšmiškai buvo atsakyta „tikimasi…”.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: