Panevėžio „valstiečiai“ šalinami iš partijos

Ketvirtadienį vyksiančiame Valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos posėdyje iš partijos bus pašalinti ilgametė partijos Panevėžio miesto skyriaus pirmininkė Gema Umbrasienė bei prieš rinkimus prie sąjungos prisišliejęs iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ pašalintas Mantas Leliukas. Tą „Ainai“ patvirtino partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Anot jo, jei partijos taryba tam nepritartų jis pats atsistatydintų iš pirmininko posto, tačiau teigė neabejojantis, jog bus priimtas moralus sprendimas.

„Su tokiu žmogumi kaip Mantas Leliukas ir jo reputacija partija negali taikstytis. Jei Gema Umbrasienė jį protegavo ir apsiėmė ginti, tai mes užsimerkti ir nieko nematyti negalime. Mes ilgai nesupratome, kas darosi Panevėžyje ir tik susitikę su Povilu Urbšiu supratome, kad su tokiu žmogumi kaip M.Leliukas ir su tokia jo reputacija mums nepakeliui ir jo tarp mūsų negalėjo būti. Jei jį proteguoja G.Umbrasienė atsakomybę turi prisiimti ir ji“, – be jokių dviprasmybių „Ainai“ aiškino R.Karbauskis.

Anot jo, kitiems dviem į tarybą išrinktiems partijos kandidatams Juozui Bečeliui ir Tomui Josui nurodyta tartis su judėjimu „Kartu“ dėl darbo valdančiojoje koalicijoje.

Priminus, kad „valstiečiai“ per pastaruosius vietos savivaldos rinkimus savo pozicijas Panevėžyje labai sustiprino ir vietoje anksčiau turėtų dviejų ar trijų mandatų taryboje gavo keturias vietas, R.Karbauskis sakė, kad šiuo atveju reikia kalbėti ne vien apie laimėjimus, bet ir moralę, todėl derėtų atsiprašyti panevėžiečių, jei kai kurie kandidatai elgėsi amoraliai.

„Neturime kito pasirinkimo ir dėl bendro partijos įvaizdžio privalėsime juos pašalinti iš partijos. Apgailestauju, kad prieš rinkimus apie M.Leliuką neturėjome informacijos“,- konstatavo R.Karbauskis, atsisakęs nurodyti kokios M.Leliuko biografijos dėmės labiausiai užkliuvo partijai.

G.Umbrasienė ir M.Leliukas telefonais neatsiliepė. Juozas Bečelis, kol ketvirtadienį neįvyks partijos tarybos posėdis ką nors komentuoti atsisakė. Jis teigė apie M.Leliuko nuodėmes nieko nežinojęs, o jei partija turi daugiau informacijos ji ir priims sprendimą. Tada ir bus galima ką nors pasakyti.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: