Aut. nuotr.

Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje startavo tarptautinė asmeninio tobulėjimo programa

Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje 2023 m. startavo „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinė asmeninio tobulėjimo programa, kuri padeda ugdyti jaunus žmones, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminti laisvalaikį. Kiekvienas ­DofE programos dalyvis siekia asmeninių tikslų savanorystės, aktyvios fizinės veiklos ir įgūdžių ugdymosi srityse, patiria nuotykius komandinių žygių gamtoje metu.

Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje DofE programos mokymus baigė mokytojos A. Sakalienė (DofE vadovė ir žygio vadovė), E. Masilionienė (žygio vadovė), direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Andrašūnienė (koordinatorė). Kvalifikacijos tobulinimo seminaruose susipažino su DofE programos istorija, filosofija, principais ir darbu tarptautinėje pasiekimų fiksavimo platformoje e-ORB, programos struktūra ir reikalavimais, sužinojo apie DofE naudą dalyviams, mokytojams ir organizacijoms, pagilino žinias apie SMART metodiką, įgijo reikiamas kompetencijas.

8-ų klasių mokiniai, išsikėlę individualius asmeninio tobulėjimo tikslus, siekė asmeninių pokyčių. Progimnazijoje buvo organizuojami įvairūs teorinės ir praktinės veikos bei renginiai. „Lyderių naktyje“ programos dalyviai išklausė Visuomenės sveikatos biuro mokymus „Pirmoji pagalba gamtoje“, susitiko su Panevėžio apskrities Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės jaunaisiais šauliais, kurie akcentavo, kad ištvermė, bendrystė ir darbų pasidalinimas yra svarbūs kiekvienam, kuris siekia tikslų įgyvendinimo, dalyvavo Juozo Miltinio dramos teatro režisieriaus A. Špilevoj aktorinio meistriškumo užsiėmime, ugdančiame partneriškumą, gebėjimą spręsti problemas. Vasario–balandžio mėn. DofE komandos nariai intensyviai ir atsakingai ruošėsi dviejų dienų žygiams. Susibūrę į komandas planavo bandomojo ir kvalifikacinio žygių maršrutus, remiantis SMART metodika išsikėlė žygių tikslus, sudarė mitybos ir apsipirkimo planus, aprangos ir priemonių sąrašus, konsultavosi su Panevėžio miškų urėdijos specialistu V. Petrausku, Taruškų miške susitiko su Krašto apsaugos savanoriu V. Trepuliu, mokėsi naudotis primusu, užkurti  laužą titnagu, praktikavosi įrengti stovyklavietę, statyti palapines, atliko orientavimosi užduotis naudojantis kompasu.

Balandžio 27–28 d. dvi komandos vyko į dviejų dienų su nakvyne bandomąjį žygį Žaliojoje girioje. Dešimt mokinių sėkmingai įveikė šį žygį, įgyvendino išsikeltus tikslus, „pasimatavo“ savo ištvermę, drąsą, atsakomybę, bendrystę, mokėsi spręsti iškilusius iššūkius, įgavo praktinių gyvenimiškų įgūdžių, įsivertino savo sėkmes ir tobulintinas sritis. Gegužės 18–19 d. buvo sėkmingai įveiktas ir kvalifikacinis dviejų dienų su nakvyne žygis Pašilių miške ir jo apylinkėse. Mokiniai įvykdė išsikeltus tikslus, „nusistatė“ draugystės temperatūrą, mokėsi darniai spręsti problemas. Po žygio vertintojai D. Kazakevičiūtei, tėvams ir progimnazijos 7-ų klasių mokiniams ir mokytojams pristatė vykusių bandomojo ir kvalifikacinio žygių tikslus, maršrutus, rezultatus, sėkmes ir nesėkmes, aptarė ugdytas kompetencijas, dalijosi įspūdžiais.

Birželio 26 d. į iškilmingą ceremoniją Vilniaus universiteto botanikos sode vyko aštuoni mokiniai, kurie pasipuošė bronzos ženkleliais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley bei programos vadovė Lietuvoje V. Kalaimaitė įteikė tarptautinius sertifikatus, kurie darbdavių pripažįstami tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, nes DofE programa stiprina jaunų žmonių motyvaciją, ugdo discipliną, moko keltis pamatuojamus tikslus ir reguliariai jų siekti, efektyviai planuoti savo veiklą, tobulinti problemų sprendimo įgūdžius, gerinti refleksijos įgūdžius, suteikia įvairių emocijų.

A.Sakalienė ir E. Masilionienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: