Pradžia AINA TV Panevėžio VPK pareigūnams talkins vokiečių aviganė Čeri

Panevėžio VPK pareigūnams talkins vokiečių aviganė Čeri

971
0

Mūsų moderniajame XXI amžiuje dar nesugalvotas toks robotas, kuris galėtų pakeisti keturkojus policijos pagalbininkus – tarnybinius šunis. Panevėžio AVPK kriminalinių tyrimų tarnybos kinologai džiaugiasi nauju komandos nariu vokiečių aviganių veislės kalyte Čeri.

Vokiečių aviganių veislės kalytę Čeri panevėžio kinologai parsivežė iš Čekijos. Pasak kinologo Arūno Petraičio pasirinkti šuniuką tarnybai atsakingas darbas, tam reikalinga patirtis ir toli gražu ne visada pavyksta tinkamą variantą rasti Lietuvoje, mat veisėjams ir augintojams labiau rūpi kiti kriterijai, nei reikalingi tarnybiniams šunims. Na o Čeri pirmosiomis dienomis dar laukia pažintis su naujuoju kolektyvu.

Šias dienas Čeri jau leidžia su naująja šeimininke Renata Milakne. Vyresnioji patrulė taip pat pradeda naują karjeros etapą- tapo kinologe. Tad tiek Renatos, tiek mažosios Čeri laukia įtemptas ir nelengvas darbas.

Pareigūnai tarnybinius šunis naudoja narkotinių ir psichotropinių medžiagų, žmonių, sprogstamųjų medžiagų paieškai ir atlikdami odorologinius objektų tyrimus. Taip pat tarnybiniai šunys yra išmokyti užtikrinti viešąją tvarką ir sekti „karštais” pėdsakais.

Šiuo metu policijos įstaigose dirba per 70 policijos kinologų, o jiems talkina 80 tarnybinių šunų. Na o Panevėžio apskrityje darbuojasi 4 kinologai.

Mažosios Čeri ir jos naujos šeimininkės pradžiai laukia 5 ciklų mokymai, kurie truks apie 10 savaičių. O kaip teigia patys kinologai šuo mokomas visą tarnybos laiką t. y apie 7-nerius metus.

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.