Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje įteiktos premijos

Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje įteiktos 1937 m. laidos abiturientės ALEKSANDROS KALVĖNAITĖS-KAZICKIENĖS (1920-2011) Atminimo įamžinimo premijos

Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondą ir Vytauto Žemkalnio gimnazijos bendruomenę sieja graži bičiulystė. Šviesios atminties p. Aleksandra Kalvėnaitė – Kazickienė (1920-2011) – panevėžietė, 1937 metų mergaičių gimnazijos auklėtinė, ne kartą lankėsi savojoje mokykloje. Jos iniciatyva 2001 m. gimnazijos mansardoje duris atvėrė jauki skaitykla, viena iš lankomiausių gimnazijos erdvių. Garbingų ir iškilių žmonių –p. Juozo ir Aleksandros Kazickų – darbams atminti ir įamžinti 2018-2019 mokslo metais Šeimos Fondas įsteigė premijas mokiniams ir mokytojams.  2020-2021 mokslo metais pandemijai pakoregavus visą mokymąsi ir veiklas, nutarta mokiniams skirti šių kategorijų premijas: Akademinio pažangumo, Vizualiojo meno ir „Tai, kas man gyvenime svarbu“. Norėdami dalyvauti konkurse Premijai gauti, rugsėjo mėnesį mokiniai turėjo išsikelti metinius tikslus, juos mokslo metų pabaigoje įsivertinti, pateikti veiklos ataskaitas, parašyti  po du rašinius: vieną privalomą „Mano pasiekimai ir indėlis gimnazijos/miesto bendruomenei“, o kitą galėjo rinktis iš dviejų temų : „Jei turėtumėte galimybę išgerti arbatos su p. Aleksandra Kazickiene, ką jai papasakotumėte ir ko paklaustumėte?” arba  „Narystės p. Aleksandros Kazickienės vardo klube reikšmė mano gyvenime”. Taip pat jau trečius metus premijuojamas ir Vytauto Žemkalnio gimnazijos „Metų mokytoja,-as“, kuris savo veiklos aprašymą, mokymo  filosofiją, pristato Aleksandros Kazickienės premijos vertinimo komisijai. Dukters Jūratės Kazickaitės bei visos Kazickų šeimos tikslas – fondo lėšomis propaguoti Kazickų šeimos veiklą, skatinti gabiausius, aktyviausius, perspektyviausius jaunosios kartos atstovus.              

2021 m. birželio 23 d. Vytauto Žemkalnio gimnazijos žaliajame skverelyje sulaukėm svečių, atvykusių  į p. Aleksandros Kalvėnaitės – Kazickienės Atminimo įamžinimo Premijų teikimo šventę. Tai svečiai iš Niujorko (JAV), Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondo atstovai:  anūkas  Peter Kazickas su drauge  Aluna Yacoe, p. Kazickų Šeimos Fondo Lietuvos skyriaus Vilniuje direktorė Agnė  Vertelkaitė. Mecenatų p. Kazickų Šeimos Fondo įsteigtas pinigines premijas laimėjo šie gimnazistai: Vizualiojo  meno – Greta Remeikaitė  (IIa kl.), Akademinio pažangumo –  Gabija Abraškevičiūtė (IIa kl),  „Tai, kas man gyvenime svarbu“ – Rugilė Pšibišauskaitė (6a kl.) Aleksandros Kalvėnaitės – Kazickienės  Atminimo įamžinimo premiją ir „Metų Mokytojo 2021“ apdovanojimą pelnė gimnazijos dailės mokytoja Ilona Žvinakienė.

 Taip pat svečias Peter Kazickas  pristatė naują Kazickų šeimos fondo kartu su tarptautine pelno nesiekiančia technologijų švietimo organizacija Uncommon.org  technologijų ugdymo programą „Uncommon LT“ regionuose gyvenančiam ir socialinę atskirtį patiriančiam jaunimui. Plačiau apie projektą  galite paskaityti, paspaudę šią nuorodą  http://www.kff.lt/Uncommon-LT-1076.html?fbclid=IwAR0F5IWFX_Q-JBi6UAh0GiFEyGQTtk-NSKKP6PXwChAxxxp-CqaQbKs0a0Q

Šie apdovanojimai – tai ne tik įdėto darbo ir pastangų įvertinimas, bet ir didžiulė atsakomybė  ir pareiga ir toliau dirbti gimnazijos, miesto, Lietuvos labui. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas tęsis toliau ir skatins jaunus žmones ieškoti, bandyti, atrasti.

PVŽG lietuvių k. ir literatūros mokytoja Rasa Majauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: